Nagehan Alçı kimdir?

Gazeteci Nagehan Alçı, Tuğgeneral Fahri Işıldakın kızı tarafından Etilerdeki ünlü bir kahvecide sözlü ve fiili saldırıya uğradı. Etiler Karakoluna intikal eden olaya ilişkin; saldırganın ifadesinin alındığı, Alçının şikayetçi olarak konuyu yargı sürecine taşımak istediği öğrenildi. Peki Nagehan Alçı kimdir?

Nagehan Alçı, Etilerde geçtiğimiz gün kahve almak için girdiği kafede, piyanocu Nazlı Işıldakın saldırısına uğradı. Konu ile ilgili gündeme bomba gibi düşen Nagehan Alçı hayatı kariyeri ve hakkında merak edilenleri bu haberimizde sizler için derledik..

NAGEHAN ALÇI KİMDİR?

13 Nisan 1977 senesinde dünyaya gelen Nagehan Alçı doğma büyüme İstanbulludur. İstanbul Erkek Lisesini okuduktan sonra Üniversite eğitimini Boğaziçi Üniversitesi siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümünde görmüştür.

Gazetecilik kariyerine Hürriyetin dış haberler servisinde staj yaparak başlayan Nagehan Alçı daha sonra 32. Günde ve Avusturyadaki bir televizyon kanalında stajlarını sürdürmüştür. Alçı, Show TV dış haberler departmanında çalıştıktan sonra Akşam gazetesine geçiş yapmıştır. Akşam gazetesinde köşe yazarlığı yapmış olan Nagehan Alçı, daha sonra bu gazeteden ayrılmıştır. Şuan ise Milliyet gazetesinde köşe yazmaktadır.

Çok iyi derecede İngilizce, Almanca ve İspanyolcayı iyi bilen Alçı, Fransızca da anlamaktadır

Aralık 2010da köşe yazarı Rasim Ozan Kütahyalı ile evlenmiş ve bu evlilikten Betül Yasemin ve Ayşe Ela adındaki iki evlat sahibi olmuştur.

About YuReKTeN

Her gün bir şey umuyoruz ve bir şey bekliyoruz ancak bazen hiçbir şeyin değişmeyeceğinin farkındayız, ancak yine de beklemeye devam ediyoruz.

View all posts by YuReKTeN →

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.