Samsung Tizen uygulama mağazasını kalıcı olarak kapattı

Teknoloji

Samsung sonunda Tizen Store uygulama mağazasının fişini çekti. Güney Koreli şirket Tizen tabanlı akıllı telefonlar için Tizen Store desteğini resmen sona erdirdi.

Güney Koreli teknoloji devi Samsung, Tizen işletim sistemini çalıştıran akıllı telefonlar için Tizen Store desteğini sonlandırdı. Şirket uygulama mağazasına artık eski ve yeni kullanıcılar tarafından erişilemeyeceğini resmen açıkladı.

31 Aralık 2021den itibaren Tizen işletim sistemine sahip akıllı telefonlar mağazadan uygulama indiremeyecekleri gibi güncelleme de yapamayacaklar. Samsung geçtiğimiz Haziran ayında zaten yeni üye kaydını kapatmıştı.

Tizenli son telefon Samsung Z4tü
Tizen işletim sistemini temel alan son akıllı telefonun 2017de çıkış yapan Samsung Z4 olduğunu hatırlatalım. Geçtiğimiz yıl piyasaya sürülen Galaxy Watch 4 akıllı saatlerinde Googleın Wear OS 3 platformunu kullanan şirket Tizen projesini terk ediyor gibi görünüyor.

About YuReKTeN

Her gün bir şey umuyoruz ve bir şey bekliyoruz ancak bazen hiçbir şeyin değişmeyeceğinin farkındayız, ancak yine de beklemeye devam ediyoruz.

View all posts by YuReKTeN →

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.