Sesli Chat Nedir ve Ne İçin Kullanılır?

Merhaba bu yazimizda size sesli chat’i seviyem yettiği kadar açıklamaya çalışacağım ilk olarak chat nedir diye başlıyalım. Chat yani İngilizce açılımı ile Cultural Historical Activity Theory kullanıcıların kişisel özelliğini yansıtmakla kalmayıp kullanıcı özelliklerini de ele almaktadır. Biz bu sohbetin sesli olanını ele alacağız yani sesli chat dediğimiz olayı yapacağız. Nedir busesli chat hemen bir açıklığa kavuşturalım.

Türkçe sözlükte anlamı olduğunu hiç sanmıyorum fakat İngilizce : samimi konuşmak, gevezelik etmek, sohbet etmek anlamlı olan bu kelime büyüleyicidir. J Bir tür dijital kahve yada evde kalmışlar hamamı diyebiliriz. Bu chat dünyasında en gizli duygularınızı, en ulaşılmaz sırlarınızı takma nickiniz ile gönül rahatlığıyla açıklayabilirsiniz.

Bir birini den özel hareketli ve ya hareketsiz simgeler kullanabilirsiniz tabii ki konumuz klavyeden chat değil sesli chat neyse konumuza dönecek olursak:Bir çok kişi aynı anda internet kullanıyor. Pek çok kişinin bilgisayarıyla bağlantıya geçebiliriz. Tabii ki bu işi farklı program ve yöntemlerle yapabiliriz. Mesela düşünün madem diğer bir bilgisayar ile bağlantı kurabiliyoruz niye bunu değerlendirmeyelim ki? Düşünün bilgisayarımızdaki veriler telefon hattı aracılığıyla gerçek zamanlı olarak, karşılıklı iletilebiliyor yani gerçek zamanlı olarak karşıdaki kişiyle özgürce konuşabiliyorsunuz.

Bunu sağlamak için yardımcı programlara örnek verecek olursak MSN (Microsoft network) msn ile anlık yazışabilir görüntülü ve ya sadece sesli olarak chat yapabilirsiniz. Skype ile arkadaşınızın telefonunu bile arıyabilirsiniz. İcq ile çeşitli sohbet kanallarına katılıp çeşitli arkadaşlıklar , ilişkiler kurabilirsiniz hatta evlenip çoluk çocuğa karışabilirsiniz.

Detaylı bilgi için yuregininsesi.com adresini ziyaret ediniz.

YuReKTeN

Her gün bir şey umuyoruz ve bir şey bekliyoruz ancak bazen hiçbir şeyin değişmeyeceğinin farkındayız, ancak yine de beklemeye devam ediyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.