The Last of Us dizisinden bölüm başına 8 haneli şaşırtan bütçe

The Last of Us dizisinden bölüm başına 8 haneli şaşırtan bütçe

The Last of Us dizisinden bölüm başına 8 haneli şaşırtan bütçe HBOnun yayıncılığını yapacağı The Last of Us dizisinin bölüm başına bütçesinin 8 haneli olduğu açıklandı. Detayları haberimizde bulabilirsiniz.

Hem PlayStationın hem de oyun dünyasının en popüler ve başarılı yapımlarından biri olan The Last of Usın dizi uyarlamasının bütçesine dair bazı bilgiler açıklandı.

Bölüm Başına Bütçe 8 Haneli
Geçtiğimiz haftalarda Kanadada çekimleri başlayan dizinin ardından Kanadalı sanatçılar birliği başkanı Damian Petti, dizi hakkında bir röportaj verdi. Kendisinin söylediğine göre The Last of Us dizisi Kanadada çekilen en büyük proje.

Petti verdiği röportajda “Beş sanat yönetmeni var ve yüzlerce teknisyenden oluşan bir ordusu var. Muhtemelen Kanadada çekilen en büyük proje. Projenin bölüm başına düşen bütçesi 8 haneyi rahatlıkla geçiyor. Bu projeden yüzlerce işletme faydalanıyor ve ekonomiye katkı sağlıyor.” dedi.

Ne yazık ki Petti tam bütçeyi açıklamadı ancak bölüm başına 8 haneli bütçe demek dizinin toplam bütçesinin 100 milyon civarında olduğunu gösteriyor. Dizi toplamda 8 bölümden oluşacak. Dizinin çekimleri 12 ay boyunca devam edecek.

The Last of Us Dizisinin Oyuncuları ve Teknik Ekibi
Dizinin yapımcılığını ve senaristliğini, Naughty Dogun kreatif direktörü Neil Druckmann ve Chernobyl dizisinin yaratıcısı Craig Mazin birlikte üstlenecek. Dizinin müziklerini ise oyunun da müziklerini yapan Gustavo Santaolalla yapacak. Dizi, HBOda yayınlanacak.

Dizinin şu ana kadar belli olan oyuncu kadrosu şöyle: Pedro Pascal (Joel), Bella Ramsey (Ellie), Gabriel Luna (Tommy), Merle Dandridge (Marlene), Nico Parker (Sarah), Jeffrey Pierce (Perry), Con ONeill (Bill) ve Murray Bartlett (Frank). Oyuncuların fotoğraflarını aşağıdaki galeri bölümünde bulabilirsiniz.

About YuReKTeN

Her gün bir şey umuyoruz ve bir şey bekliyoruz ancak bazen hiçbir şeyin değişmeyeceğinin farkındayız, ancak yine de beklemeye devam ediyoruz.

View all posts by YuReKTeN →

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.