Türkiye son olimpiyat şampiyonu Çin i 3-0 yendi 25 temmuz 2021 pazar

Spor

Türkiye son olimpiyat şampiyonu Çin i 3-0 yendi 25 temmuz 2021 pazar Türkiye A Milli Kadın Voleybol Takımı, son olimpiyat şampiyonu Çini 3-0 mağlup etti.

Türkiye A Milli Kadın Voleybol Takımı, 2020 Tokyo Olimpiyat Oyunları B Grubundaki ilk maçında son olimpiyat şampiyonu Çini baştan sona üstün götürdüğü mücadele 3-0 yendi.

Millilerde Ebrar Karakurt aldığı 18 sayıyla yıldızlaşırken, Eda Erdem Dündar 13, Zehra Güneş 11, Hande Baladın 10, Meliha İsmailoğlu 4, Cansu Özbay ise 3 sayıyla galibiyete katkı verdi.

Ekip, olimpiyat oyunlarındaki ikinci maçında 27 Temmuz Salı günü İtalya ile yapacak. Müsabaka, TSİ 10.25te başlayacak.

Erdoğandan tebrik
Öte yandan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlunun aracılığıyla ay-yıldızlı takımın kaptanı Eda Erdem Dündar ile görüştü. Cumhurbaşkanı Erdoğan, telefon konuşmasında kaptan Edaya, Çok duygulandırdınız. Maçı da ilk setten itibaren izledim. Bütün kızlarımıza sevgilerimi iletiyorum. Salı günü inşallah İtalya maçını da izleyeceğim dedi.

About YuReKTeN

Her gün bir şey umuyoruz ve bir şey bekliyoruz ancak bazen hiçbir şeyin değişmeyeceğinin farkındayız, ancak yine de beklemeye devam ediyoruz.

View all posts by YuReKTeN →

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.