Şeker hastalığı cinselliği öldürüyor

0
0

Her 3 hastadan biri bu hastalık yüzünden cinsel yaşama veda ediyor.

Şeker hastalığına yakalanan bireylerin en büyük korkularından bir tanesi de cinsel hayatlarının sekteye uğraması ve sertleşme problemi başta gelmek üzere birçok cinsel sorun yaşamaları ihtimalidir.

Ve bu bir ihtimal bazında dikkate alındığında %40 gibi bir rakama tekabül etmektedir. Yani ortalama 3 şeker hastasından 1 tanesi ilerleyen dönemde kalıcı olarak sertleşme sorunları yaşayabilmekte ve cinsel yaşama bir anlamda veda etmektedir.

Şeker hastalığı özellikle penise kan taşıyan damarları sıkıştırmakta ve bu damarlardan taşınan kanı azaltmaktadır. Ayrıca bu bölgede bulunan sinir uçlarının da kalıcı olarak kaybedilmesi gibi bir sıkıntı yaratabilmektedir.

Ve bu durum bir anlamda kişinin penisini kapatmakta ve büyümemek üzere küçülmesine sebebiyet vermektedir.

60 yaşını geçmiş erkek hastalarda ise şeker hastalığına bağlı olarak görülen sertleşme sorunu oranı yaklaşık olarak %50 civarındadır. Yani her 2 şeker hastasından bir tanesi sertleşme problemi yaşamaktadır.

Son yıllarda özellikle uzun soluklu bir sertleşme sorunu yaşayanların büyük kısmı şeker hastalığına yakalandığı düşüncesi ile sağlık merkezlerine başvurmaya başlamış durumdadır. Bu noktada birçok kişinin sertleşme sorununu şeker hastalığının bir belirtisi olarak gördüğü ortaya çıkmaktadır.

Şeker sorunu ilerleyen dönemlerde kontrol altına alınmadığı takdirde geri dönüşü olmayan sertleşme sorunları yaşanabilmektedir. Bu sebeple şeker hastalığı şüphesi duyanların doktorları ile irtibata geçmesinde fayda vardır…

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz