Sema Aydemir Apak kimdir? 2017 Survivor Ünlüler

Yazar: ,

Sema Aydemir Apakün bu hafta oynanacak olan dokunulmazlık yarışındaki performansı merak konusu oldu. Survivor Ünlüler takımında yarışan Sema Aydemir Apak karşı takımla olan mücadelesine kaldığı yerden devam edecek. Survivor yarışmacısı Sema Aydemir Apak hakkında merak edilenleri bu haberimizde sizler için derledik.

Sema Aydemir Apak, Tv8in sevilen yarışma programı Survivorda Ünlüler takımında yarışıyor. Yapımcılığını ve sunuculuğunu Acun Ilıcalının yaptığı Survivor 2017 Ünlüler Gönüllerde Sema Aydemir Apak, yarışmadaki performansı ile dikkat çeken isimler arasında. Yarışma boyunca katılım gösterdiği 71 oyunda 50 galibiyet elde eden Sema Aydemir Apak kimdir? İşte hayatı, kariyeri ve hakkında merak edilenler…

SEMA APAK KİMDİR?

Survivor 2017 Ünlüler takımında yarışan Milli atlet Sema Aydemir Apak veya Sema Apak, 1985 yılında Bursada doğdu. 400 metre engelli yarışlarıyla tanınan kısa mesafeci atlet Apak, 1.69 boyunda ve 54 kg ağrlığındadır. 31 yaşında olan Apak, geçmiş yıllarda heptatlon branşında boy gösterdi.

Londra 2012 Yaz Olimpiyat Oyunlarında 4×400 metre bayrak yarışında yarışma hakkını elde eden Apak, 400 metre engelli branşında en iyi derecesini 6 Haziran 2012 tarihinde Ankarada yapılan yarışta 56.62 sn ile elde etti. 2004 Atina Olimpiyat Oyunlarında bronz madalyası bulunun Türk çekiç atma sporcusu Eşref Apak ile evlenen Apakın bu evlilikten Ali isminde bir oğlu vardır. Apak, Survivor yarışmasına katılmadan önce eşiyle anlaşmalı olarak ayrıldı.

Benzer Yazılar

Bir cevap bıraka bilirsin