Twitter

Twitter kapatıldı mı? Twitter da çökme ve erişim sorunu yaşanıyor

Twitter kapatıldı mı? Twitter’da çökme ve erişim sorunu yaşanıyor Popüler sosyal medya hizmeti Twitter’a Türkiye’den erişim sorunu yaşanıyor. Yapılan incelemelerimiz sonucunda saat 15:30’dan itibaren kullanıcılar Twitter’a erişim sorunu yaşıyor ve siteye giriş yapamıyor. İnsanlar Twitter çöktü mü? diye aratıyor. İşte son bilgiler:
Twitter çöktü mü?
Twitter çöktü mü? Twitter’a erişim sorunu yaşanıyor

Çarşamba günü saat 15:30’dan sonra Twitter erişim sorunu baş gösterdi. Downdetector üzerinden kontrol ettiğimizde sosyal medyaya erişim sorunlarının çok ciddi artış gösterdiği görülüyor. Yaptığımız araştırma sonucunda Twitter’a yurt dışından erişilebildiğini ve sorunun sadece Türkiye’de yaşandığını görüyoruz. Kullanıcılar VPN ile Twitter’a giriş yapabildiklerini bildiriyor. Ancak bu sorunun bölgesel bir sorun mu olduğu yoksa BTK tarafında Twitter’a erişim yasağının getirilip getirilmediği bilinmiyor.

Twitter çöktü mü? Twitter’a erişim sorunu yaşanıyor

Bunlarla birlikte bazı kullanıcılar herhangi bir VPN kullanmadan Twitter’a erişimini sürdürdüklerini de bildiriyor. Twitter’a erişim sorununun bu zamanda yaşanması ise endişe verici olarak nitelendiriliyor. Zira Kahramanmaraş’ta yaşanan deprem sonrasında enkaz altında kalan vatandaşlar konumlarını Twitter üzerinden paylaşıyordu. Ek olarak burada bir organizasyon faaliyeti de yürütülüyordu. NetBlocks verileri ise ISS’lerin bant genişliğini daralttığını gösteriyor.

Benzer Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir