Ünlülerin Doğal Güzellik Sırları

Çilek püresi, dilim patates, süt tozu ya da elma sirkesi… Daha güzel görünmek için kim, ne yapıyor? İşte o reçeteler…

Muhteşem görünüşlerini pahalı ürünler ve bir dizi estetik ameliyatlara borçlu olduğunu düşündüğümüz yıldızlar da güzellikleri için pratik yöntemlere başvuruyor. Örneğin; Catherine Zeta Jones, beyaz dişlerini çileğe borçlu veya Christina Aguilera patatesle bronzlaşıyor..

İşte merak edilen güzellik sırları…

ÇİLEKLE DİŞ BEYAZLATIYOR

Güzel gülüşü ile ünlü Catherina Zeta Jones’un beyaz dişlerinin sırrı ortaya çıktı. Jones, haftada birkaç kere çilek püresiyle dişlerini fırçalıyor!

GENÇLİK AŞISI: DOMATES

Domatesleri soyup püre haline getirdikten sonra içine bir kaşık bal ve zeytinyağı katan Sophia Loren, bu karışımı yüzüne sürdükten sonra bir saat bekliyor. Bu yöntemle cildinin kırışmaya karşı direnç ve ışıl ışıl bir görünüm kazandığını belirtiyor.

PEELING YERİNE SÜT TOZU

Cameron Diaz, süt tozunu hafif ıslatarak yüzüne halkalar şeklinde masaj yapıyor. Diaz, bu sayede cildinin tazeleştiğine inanıyor.

GÜZELLİK SIRRI KUŞBURNU

Gözlerinin etrafındaki morluk ve mimik kırışıklıklarından yakınan Hollywood’un seksi yıldızı Sarah Jessica Parker bu bölgeye kuşburnu yağı ile masaj yapıyor. Bunun dışında günde en az 4-5 bardak kuşburnu çayı içen Parker, bu poşetleri atmayarak gözlerinin üzerine yerleştiriyor.

ELMA MASKESİ

Sandra Bullock, elma kabuklarını maske olarak kullanıyor. Elma kabuklarını yüzüne yerleştirdiğinde içindeki asitlerin peeling etkisi yaptığını ve bunun, hücre yenilemesini tetiklediğini belirtiyor.

PATATESLE BRONZLAŞIYOR

Her gün çiğ patates dilimlerini cildinde gezdiren Christina Aguilera, patatesin hem sivilceye iyi geldiğini, hem de parlaklık ve bronzluk kazandırdığını söylüyor.

SELÜLİTE KARŞI KAHVE MASAJI

Vücudunda selülitlerin yerleşmeye müsait olan kısımlarını kahve ile ovan Naomi Campell, aynı zamanda bu bölgeyi haftada birkaç kere üzerine kahve serpiştirdiği folyo kağıtları ile kaplayarak bekliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir