Avlu dizisinin oyuncuları hakkında merak edilenler

Star TVde 22 Mart Perşembe akşamından beri yayında olan Avlu ekranların yeni gözdesi. Demet Evgarın başrolde olduğu dizinin oyuncu kadrosu oldukça güçlü. Ceren Moray, Nursel Köse, Kenan Ece, Teoman Kumbaracıbaşı, Ruçhan Çalışkur, Şebnem Dönmez, Ayça Damgacı gibi pek çok yetenekli oyuncuyu izleme fırsatı bulduğumuz Avlu dizisinin oyuncuları hakkında detaylı bilgiler yazımızda.

Limon Yapım tarafından hayata geçirilen Avlu cezaevindeki kadınların hayatını konu alıyor, bu kadınların mutluluk, hüzün, umut, arkadaşlık ve düşmanlıklarının hikayesine odaklanıyor. Yüksel Aksu yönetmenliğinde rol alan oyuncu kadrosu hakkında detaylı bilgileri bir araya getirdik…

Demet Evgar kimdir?

19 Mayıs 1980 Manisa doğumlu. Oyunculuğa 17 yaşındayken, Manisadaki amatör bir topluluk olan Afsem Tiyatrosunda başladı. İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı Tiyatro Bölümünü bitirdi. Kenter Tiyatrosunda Aşk Çemberi adlı oyunda ve Tiyatro Kılçıkta Takanlar ve Takılanlar ve Ayşegül Hindistanda adlı oyunlarda rol aldı. 2009 senesinde Kent Oyuncuları tiyatrosunda Mehmet Birkiye yönetmenliğinde sahnelenen Cimri oyununda Elise karakterini canlandırdı. Bu rol ile 2010 yılında düzenlenen 8. Tiyatro Ödülleri ödül töreninde Yılın Kadın Oyuncusu ödülüne layık görüldü.

Rol aldığı diziler: Aslı ile Kerem, Bütün Çocuklarım, Emret Komutanım, Bir Kadın Bir Erkek, Vatanım Sensin, Avlu

Rol aldığı sinema filmleri: Banyo, Beyzanın Kadınları, Güneşi Gördüm, Yahşi Batı, Vay Arkadaş

Ceren Moray kimdir?

Ceren Moray, 5 Haziran 1985 Diyarbakır doğumlu . Küçük yaşlarda İstanbula geldi ve tiyatro eğitimi almaya başladı. Pera Güzel Sanatlar da eğitim alan Ceren Moray, 2005 yılında Haliç Üniversitesi Tiyatro Bölümü nü kazandı ve 2009 yılında mezun oldu. 12 yıl önce yayınlanan Serseri Aşıklar dizisi ile ekrana çıktı. Bu dizide Levent Üzümcü ve Müjde Ar ile rol aldı. 2007-2010 yılları arasında ekrana gelen gençlik dizisi Kavak Yelleri ile tanındı.

Rol aldığı diziler: Serseri Aşıklar, Kavak Yelleri, O Hayat Benim, Avlu

Nursel Köse kimdir?

Nursel Köse, 1 Ocak 1961 Malatya doğumlu. Köse,17 yaşında üniversite eğitimi için Almanyaya gitti. Köln Üniversitesi mimarlık mezunu. Mesleğini kısa bir süre yaptı. Nursel Köse 1992 yılında Yerkozmetikçileri -Die Bodenkosmetikerinnen- adlı Almanyanın ilk yabancı kadın kabare grubunu kurdu.

Rol aldığı diziler: SOKO Köln, Sessiz Gece, Türkisch für Anfänger (Yeni Başlayanlar için Türkçe), Kavak Yelleri, Kartallar Yüksek Uçar, Die Familienanwältin, Kalpsiz Adam, Tatort, Großstadtrevier, Mordkommission Istanbul, Kış Masalı, Al Yazmalım, Kötü Yol, München 7, Paramparça, Avlu.

Rol aldığı sinema filmleri: Yasemin, Anam, Savannah, Kebab Connection, Başka Bir Lig.

Ödülleri:

2007 – En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu – Yaşamın Kıyısında – 44. Antalya Altın Portakal Film Festivali
2007 – Yaşamın Kıyısında – 19. Ankara Uluslararası Film Festivali
2007 – En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu – Yaşamın Kıyısında – 1.Yeşilçam Ödülleri
2010 – Onur Ödülü – Safranbolu film Festivali
2010 – Onur Ödülü – Datça film festivali
2014 – Yardımcı Rolde En İyi Kadın Oyuncu – 51. Uluslararası Antalya Altın Portakal Film Festivali

Kenan Ece

24 Aralık 1980 Dubai doğumlu. Türkiyenin ilk dünya güzeli Keriman Halisin yeğeni oluşuyla da tanınır. İstanbul Sankt Georg Avusturya Lisesi mezunudur. 2004 yılında New Yorkta Davidson Collegede tiyatro ve ekonomi eğitimini tamamlamıştır. Üniversite eğitimi ardından bir dönem İrlandada finans analisti olarak çalışmıştır. Oyunculuk eğitimine Gaeity School of Acting ve Irish Film Academyde devam etti. Dublinde Fair City adlı bir dizide rol aldı ve böylece finans sektöründen ayrıldı. 2009 yılında Türkiyeye döndü.

Rol aldığı diziler: Deli Saraylı, Kalp Hırsızı,İzmir Çetesi, Avlu.

Rol aldığı sinema filmleri: Yüreğine Sor, Beni Unutma.

Ödülleri: Beni Unutma filmindeki rolü ile 17. Sadri Alışık Ödüllerinde En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu ödülünü almıştır.

YuReKTeN

Her gün bir şey umuyoruz ve bir şey bekliyoruz ancak bazen hiçbir şeyin değişmeyeceğinin farkındayız, ancak yine de beklemeye devam ediyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir