Ana Sayfa Genel Haberler Batıdan Doğuya Her Yerde Kar Yağacak

Batıdan Doğuya Her Yerde Kar Yağacak

1
0

Sibirya kökenli soğuk hava dalgası Türkiyede etkili olmaya başladı. Yeni haftayla birlikte yurdun genelinde kar yağışları görülecek.

Türkiye, Karadeniz ve Balkanlar’dan gelen soğuk ve yağışlı havanın etkisine giriyor.

Soğuk hava dalgası Trakyadan giriş yaptı. Özellikle bu akşam saatlerinden itibaren Trakya, Çanakkale, Balıkesir, boyunca başlayacak kar yağışı, aralıklı olarak yaklaşık 4 gün devam edecek. Yarın poyraz da kuvvetli olduğundan hissedilen sıcaklık 0 ve altında olacak.

Karadenizde Kastamonu, Bolu Dağı, Karabük-Gümüşhane boyunca kar başlıyor. Pazar hafifleyecek yağışlar, Pazartesi bölgenin genelinde tipiyle beraber yoğun kara dönecek.

İç Anadoluda da hızla soğumayla birlikte yağışlar kara dönecek. Kar daha çok Yozgat ve Sivas çevrelerini etkileyecek. Sıcaklıklar 1-2 dereceye iniyor.

Güneydoğuya sulu kar, Diyarbakıra ise kar yağacak. Doğu Anadoluya yoğun kar yağışı Pazartesi bekleniyor.

İSTANBULDA KAR YARIN BAŞLIYOR

İstanbul, yarın akşam saatlerinden itibaren karlı havanın etkisi altına girecek. Kar yağışı, Pazartesi ve Salı günleri etkili olacak. En kuvvetli kar yağışı Pazartesi akşam saatlerinde görülecek.

SALI -1E İNECEK

Hava sıcaklığı bugün 3-6, yarın 1-3, Pazartesi 0-3, Salı eksi 1-2 derece olacak.

BUZLANMA-DON UYARISI

Yetkililer, hava sıcaklığının eksi 1 derecenin altına düşmesi beklenen İstanbul için buzlanma ve don uyarısında bulundu.

EKİPLER ÖNLEM ALDI

İstanbulda iki hafta önce aniden bastıran kar hayatı felç etmişti. Yetkililer bu kez erkenden önlem almış durumda.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz