Dogecoin kurucusundan Shiba Inu topluluğuna çağrı

Dogecoin kurucusundan Shiba Inu topluluğuna çağrı Dogecoinin kurucusu Shiba Inu yatırımcılarına isyan etti. SHIB yatırımcılarını kendisine sürekli mesaj gönderdiğini belirterek buna son verilmesini istedi.

Dogecoinin 2021 yılında kaydettiği önemli yükselişle birlikte kripto para piyasasında DOGE klonu projelerin sayısı bir hayli arttı. Bu kopya kripto paraların belki de en popüleri yaklaşık bir yıl gibi bir sürede kaydettiği %100.000.000luk yükselişle Shiba Inu oldu.

Her ne kadar kripto para yatırımcıları Dogecoin klonu kripto para projelerine yüksek talep gösterse de Dogecoin’in kurucu ortağı Billy Markus durumdan pek hoşnut değil gibi görünüyor. Zira Markus kısa bir süre önce Twitter hesabı üzerinden yaptığı açıklamada Shiba Inu topluluğundan dert yandı.

Dogecoin’i 2013 yılında piyasya süren David Markus geçmişte birçok kez Dogecoin de dahil olmak üzere meme coin’lerle hiçbir ilişkisi olmadığını açıklamıştı. Buna rağmen Shiba Inu topluluğunun kendisine spam mesaj yağmuruna tuttuğunu ifade eden Markus, bu mesajların kendisini adeta çıldırttığını belirtti.

Sırf bu nedenden ötürü web sitesindeki iletişim formunu kaldırdığını sözlerine ekleyen Billy Markus’un açıklamalarından bir kesit şu şekilde:

“SHIB ile hiçbir ilgim yok. Dogecoini 8 yıl önce kurdum ve şu anda da projeyle neredeyse hiçbir bağım kalmadı. Web sitemdeki iletişim formunu da kaldırmak zorunda kaldım. Çünkü sürekli olarak SHIB topluluğundan gelen spam mesajlar alıyorum. Artık buna bir son verin”

Benzer Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir