Evli Çiftin Nikahlarına Çocukları Da Tanıklık Etti

Iğdır Valiliği’nin girişimi ile 4 çocuklu Engin ve İlahe Gölcek çiftinin resmi nikâhları kıyıldı.

Iğdır Valiliği’nin girişimi ile 4 çocuklu Engin ve İlahe Gölcek çiftinin resmi nikâhları kıyıldı. Çiftin yaşları 3 ile 8 arasındaki 4 çocuğunun da tanıklık ettiği nikahta şahitlikleri Iğdır Vali Amir Çiçek ve Azerbaycan Iğdır Konsolosu Rafik Rüstemov yaptı.

Iğdır Valiliği’nce başlatılan ‘Kimse Sahipsiz Değildir’ projesi kapsamında yapılan ev ziyaretinde, Karaağaç Mahallesi’nde ikamet eden 4 çocuklu ve 11 yıllık evli olan Azerbaycan uyruklu İlahe Gölcek ile Engin Gölcek çiftinin nikâhlarının olmadığı ortaya çıktı. Çiftin resmi nikâhlarının yapılması için harekete geçen Iğdır Valiliği gerekli hazırlıkları kısa sürede tamamladı.

Iğdır Polisevi’nde yapılan nikah törenine, Iğdır Valisi Amir Çiçek, Vali Yardımcısı Halim Türker Çağatay, Azerbaycan Iğdır Konsolosu, Rafik Rüstemov, İl Genel Sekreteri Ahmet Güneş, İl Emniyet Müdür Cemil Tonbul ve Kurum müdürleri katıldı.

Iğdır Valisi Amir Çiçek, İlahe Hasanof’un hem yabancı uyruklu olması, hem de yaşının 18’den küçük olmasından dolayı evlendiklerinde resmi nikâhlarının yapılamadığını söyledi.

Vali Çiçek, “Evlilikte resmi nikâh olmadığından ve annenin yabancı uyruklu olmasından dolayı yaşları 3 ile 8 arasındaki 4 çocuk nüfus kütüğüne kaydedilmemiştir. Bu nedenle çocukların birisinin okul çağına gelmesine rağmen okula gidememiştir. Ayrıca babanın da askerliğini çeşitli nedenlerden dolayı 6 yılda yapmasının da bu işte etkisi olmuştur. Bir de işsiz olan babanın maddi olanakları da elvermediğinden bir türlü bu nikâhı gerçekleştirilememiştir. Biz valilik olarak ‘Kimse Sahipsiz Değildir’ projesi kapsamında vali yardımcılarımızın ve kurum müdürlerimin evlere yaptıkları ziyaretlerde ortaya çıkarılan bu sorunun çözülmesi için Azerbaycan Kars Başkonsolosluğu ile irtibata geçilerek gerekli işlemlerin yapılması ardından bu gün bu evliliği resmileştirmiş oluyoruz.” dedi.

Azerbaycan’ın Iğdır Konsolosu Rafik Rüstemov ise “Ben de konsolosluk olarak genç aileye mutluluk ve saadet diliyorum. Iğdır Valiliğimizle yaptığımız bu tür çalışmalardan dolayı memnun oluyoruz. Bundan sonra da böylesi çalışmalarda üzerimize ne görev düşüyorsa yapmaya hazırız.” şeklinde konuştu.

Gölcek çifti ise nikâhta kendilerine yardımcı olan herkese teşekkür ettiklerini, evliliklerinin resmileşmesinden dolayı çok mutlu olduklarını belirtti.

Çiftin 4 çocuğu da nikâhlarına tanıklık ettikleri anne ve babalarıyla birlikte kestikleri pastadan yedi.

CİHAN

Tarih: 14 Nisan 2011 — 22:46

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2008-2018 Tüm Hakları Saklıdır. YüreğininSesi.CoM görüntülü seslichat kameralı seslisohbet sitesi