Facebook, iPhone uygulamasını güncelledi

Dünyanın en kalabalık sosyal ağı Facebook, Android platformu için yaptığı güncellemenin ardından iPhone uygulamasını da bugün güncelledi.

iPhone için Facebook uygulaması önceki güncellemesinde pek çok önemli yenilik kazanmış ancak Timeline uygulaması aktif olmadığı için bundan mahrum kalmıştı. Android platformu için yapılan güncelleme ise Timeline açık olarak kullanıcılara sunulmuştu. Facebook şimdi aradaki farkı gidermiş oldu.

iPhone kullanıcıları yeni güncelleme ile Timeline özelliğini profil bölümünden aktive edebilecek. iPad için Timeline desteği üzerinde çalıştığını belirten Facebook, kısa bir süre sonra yeni güncellemeyi yayınlayacağını açıkladı.

Yeni güncellemede Timeline haricinde arkadaş listesine, abonelere ve aboneliklere erişim daha hızlı ve daha iyi bir performansa kavuştu. Aynı şekilde fotoğrafların yüklenmesi, görüntülenmesi ve yorum yapılması da daha kolaylaştı.

Yeni iOS dizaynı profillerin kişiselliğine daha çok katkı yapmayı amaçlıyor. Ayrıca uygulama içinde dokunuş hassasiyeti artırılarak fotoğrafları ve durum güncellemelerini görüntüleme daha da kolaylaştırılmış. iPhone için Facebook uygulaması kullanıcıları hali hazırda App Store üzerinden güncellemelerini yapabilir.

Benzer Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir