Fetih 1453 Filmini Full izle

Fetih 1453 Film Fragmanı Full izle, Fetih 1453 Full izle, Fetih 1453 Filmi izle, Fetih 1453 Filmi Online Full izle, Fetih 1453 Filmi Full Seyret

Özet: Babası II. Murat’ın ölümü üzerine ikinci kez tahta çıkan II. Mehmet’in şimdi kafasında gerçekleştirmesi gereken ilk öncelik Bizans İmparatorluğu’nun son toprağı olan Konstantinapolisi Osmanlı Devletine katmaktır. Bu uğurda ne yapılması gerekiyorsa genç padişah hiçbirinden feragat etmeyecektir..
Osmanlı Devletine çağ atlatarak imparatorluğa taşıyan Fatih Sultan Mehmet’in 1451 yılında henüz İstanbul’u alma planları yaptığı dönemden başlayan film, şimdiye kadar çekilmiş en büyük tarihi-kahramanlık projesi olma iddiasında.
Filmde Molla Güraniyi de yani Fatih’i yetiştiren üstadı ve Fatih Sultan Mehmet’in çocukken aldığı bu eğitim süreçleri de yer alıyor. 3 boyutlu animasyonların da yer aldığı filmin yönetmenliğini Faruk Aksoy üstlenirken, senaryoyu kaleme alan Atilla Engin ve İrfan Saruhan’a Prof.Dr. Feridun Emecen, Doç.Dr. Hülya Tezcan, Doç.Dr. Gülgün Köroğlu, sanat tarihçisi Massimo Farinelli’den oluşan geniş bir danışmanlar kadrosu da eşlik ediyor.
Yapım süreci 2009 eylülünde başlayan ve 2012nin ocak ayında tamamlanacak olan film Türkiyenin yanı sıra Almanya, Hollanda, Belçika, Avusturya, Fransa, İngiltere, İsviçre ve Kıbrıs Türk Cumhuriyeti6’nde de gösterime girecek

Vizyon tarihi: 16 Şubat 2012
Yönetmen: Faruk Aksoy
Oyuncular: İbrahim Çelikkol, Devrim Evin, Dilek Serbest,
uzun metrajlı film Türkiye . Tür: Dram , Savaş filmi , Epik
Süre: 165 dk Yapım yılı: 2010

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir