Filintanın doktoru

Filintanın doktoru Filinta dizisinin kadrosuna dahil olan Asena Tuğal, Hayatını insanları kurtarmaya adamış bir doktoru canlandırıyorum. Projeye sonradan dahil olmak, beklentiyi karşılarsanız dezavantaj olmaz dedi.

Boğaziçi Üniversitesi Matematik ve Fen Bilimleri mezunu olan Asena Tuğal, yeni sezonda ‘Filinta’ dizisiyle ekrana geliyor. Tuğal, “İzlediğim bir işti ve ortadaki işi biliyorum. Daha az riske giriyorum” dedi

‘Leyla’ karakterini sizden dinleyebilir miyiz?
Hayatını insanları kurtarmaya adamış bir doktoru canlandırıyorum. O döneme göre çok iyi eğitimli, padişahın izniyle tıp eğitimi almış bir kadın.
Doktor rolü için ön çalışma yaptınız mı?
Çok yakın iki komşum doktor. Sürekli onları ziyarete gittiğim için biraz aşinayım. Fiziksel olarak hazırlanmak zor oluyor.

Dizi devam ederken, kadroya katılmak riskli mi?
Risk belirsizlikten geliyor. ‘Filinta’ daha önceden izlediğim diziydi. O yüzden ortadaki işi biliyorum. Aslında daha az riske giriyorum.

Berrak Tüzünataç ve Rıza Kocaoğlu da kadroya dahil oldu. Üçünüzün diziye katılması beklentiyi artırır mı?
Beklentiyi karşılarsan dezavantaj olmaz. Arz ettiğin, sunduğun şey daha kötüyse hayal kırıklığı yaratır. Biz de çektiğimiz bölümleri izletiyoruz. Güzel bir iş geliyor.

Oyunculuğunuzu nerede görüyorsunuz?
Oyunculuğa başlamadan önce profesyonel olarak spor yaptım. Matematik mezunuyum. Ama hiçbiriyle tatmin olmadım. Güzellik yarışmasından sonra oyunculuk teklifleri geldi. İki sene oyunculuk eğitimi aldım. Şehir Tiyatroları’na girdim. Ömür boyu yapabileceğim meslek olacağını düşündüm. Oyunculuk vazgeçilmez parçam oldu.

Matematik için ne dersiniz?
Matematik benim hayatım. Allah’a çok inanıyorum. Allah’ı anlamak için matematiği kullanman gerekiyor.

Nişanlınız Şahin Irmak’a bu diziyi danıştınız mı?
Her şeyi danışıyorum. Bölümleri ona da izlettirdim. Çok beğendi ve beni motive etti. Her işte illa onun fikrini alıyorum. Onun da oyuncu olması avantaj.

Birbirinizi eleştirir misiniz?
Eleştiriyi kestiğin gün oyunculuğun bittiği gündür. Kimse mükemmel değildir.

Evlilik ne zaman?
Birkaç ay içinde evlenmek istiyoruz. Şahin bu dönemde yoğun bir tempoya girdi. İlk boşlukta evleneceğiz.
Sercan Kısmet

Yazar: YuReKTeN

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir