Teknoloji

Google Arama masaüstünde karanlık mod dönemi başlıyor

Google Arama masaüstünde karanlık mod dönemi başlıyor Googleın bir süredir test ettiği masaüstü aramada karanlık mod özelliği artık tarayıcıda yerleşik olarak sunulacak. Kullanıcılar, bu sayede özellikle gece okumalarında daha iyi bir deneyim sağlayacak

Google, Şubat ayında test ettiği bir özelliği kullanıma sunmaya başlıyor. Kullanıcılar artık Google masaüstü aramada karanlık mod seçeneğine sahip olacak. Şirket, yeni özelliğin önümüzdeki birkaç hafta içinde kullanıma sunulacağını belirtiyor.

Google Arama masaüstünde karanlık mod seçeneği
Google Aramayı masaüstünde karanlık tema ile kullanmak isteyenler şimdiye kadar bir tarayıcı eklentisi ile bu işlemi gerçekleştirebiliyordu ancak arama devi artık resmi bir karanlık mod sunmaya başlayacak.

Kullanıcılar, tarayıcı ayarlarına girdiklerinde Görünüm başlığı altında seçebilecekleri açık, koyu ve varsayılan olmak üzere üç farklı temayı görecekler. Buradan koyu tema etkinleştirilip ayar kaydedildikten sonra Google Arama masaüstünde, koyu bir arka plan üzerinde açık renkte yazılarla arama yapılabilecek.

Şubat ayında başlatılan test sürecinde bazı kullanıcılar, özelliği hızlı bir şekilde etkinleştirmek veya devre dışı bırakmak için tarayıcının sağ üst köşesinde yer alan bir simgeye sahiptiler. Google Arama masaüstünde karanlık modun yerleşik olarak sunulmaya başlanmasıyla beraber bu simgenin gelip gelmeyeceği ise henüz bilinmiyor.

Benzer Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir