Güneydoğu’da 15 Ağustos alarmı

PKK’nın, 1984’te ilk silahlı eylemi yaptığı gün olan 15 Ağustosun yıldönümünde ses getirici kanlı eylem planı yaptığı istihbaratı alınınca Güneydoğuda güvenlik alarmı verildi.

Terör örgütü PKKnın, 15 Ağustos 1984te Siirtin Eruh ilçesinde yaptığı ilk silahlı eylemin yıldönümünde ses getiricek eylem yapma hazırlığında olduğu istihbaratı alındı.

Örgüt liderlerinin Kuzey Irakın Kandil dağından Türkiye sınırları içerisindeki alt kadrolarına telsizle 15 Ağustosu yaşatmak için asker polis hedef gözetmeksizin iftar saatlerine denk gelecek eylemler yapın talimatı verildiği belirlendi.

Alınan eylem bilgisi MİT, jandarma ve emniyet istihbarat tarafından paylaşıldı. Kanlı eylem bilgisi geçtiğimiz hafta acil kodu ile İçişleri Bakanlığı ve Kamu Güvenliği Müsteşarlığına iletildi. Kanlı saldırılar hedefleyen örgüt mensuplarının engellenmesi ve yapılacak saldırıların önüne geçilmesi için kırsalda asker, kent merkezlerinde ise polis teyakkuza geçirildi.

Yollarda haftasonu dahi uygulamalar başlatılırken, cumhuriyet başsavcılıklarından alınan izin ile güvenlik güçleri şüpheli gördükleri araç, ev ve kişileri arıyor. (Habertürk)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2008-2018 Tüm Hakları Saklıdır. YüreğininSesi.CoM görüntülü sesli chat kameralı sesli sohbet sitesi