Dizi Haberleri

Hafta sonu için film dizi ve oyun tavsiyesi 06 Fantastik kurgu yapımları

Hafta sonu için film/dizi ve oyun tavsiyesi 06: Fantastik kurgu yapımları Film/dizi ve oyun önerdiğimiz haftalık içeriğimizin altıncısı ile devam ediyoruz. Bu hafta fantastik kurgu türünde iki yeni önerimiz var.

Film Önerisi – Green Knight

Green Knight, aslında İngiliz Mitolojisine ilgi duyan veya bilgi sahibi olan varsa çok yakından tanıyacağı bir hikaye. Yani kısaca mitolojik bir hikaye olduğunu, kısmen de fantastik kurgu olduğunu söyleyebiliriz. Filmin hikayesine geçmeden önce şunu söylemekte fayda var. Bu film aksiyonu önde olan fantastik kurgu yapımlarından değil. Daha çok sanatsal yönü ile öne çıkan bir film. Bu yüzden filmin durağan olduğunu bir şeyler anlamak için derin düşüncelere girmeniz gereken bir film. Bu şekilde izlemezseniz de filmin ana hikayesini anlayabilirsiniz elbette ancak verilen birçok mesajı anlamayabilirsiniz.

Hikaye Kral Arthurun döneminde geçiyor. Bir yemek esnasında gelen Yeşil Şövalye, şövalyelerden birinin ona meydan okumasını ister. Meydan okumanın ise tek bir kuralı var. Meydan okuyan kişi, Yeşil Şövalyeye ne yaparsa tam 1 yıl sonra meydan okuyan kişi, Yeşil Şövalyenin yanına gidecek ve Yeşil Şövalye aynısını meydan okuyana yapacak. Kral Arthurun yuvarlak masa şövalyelerinden ve aynı zamanda yeğeni olan Sir Gawain ise kendini Arthura ve kendine ispatlamak ister ve Yeşil Şövalyeye meydan okur.

Oyun Önerisi – Solasta: Crown of the Magister

Solasta: Crown of the Magister, açık dünya RPG sevenlerin ama ciddi anlamda RPG sevenlerin mutlaka denemesi gerektiği bir oyun. Ayrıntılı dünyasına rağmen oyun size bir hayli yardımcı oluyor ve bu yüzden bu tür oyunlara yeni başlayan birisi bile kolay bir şekilde adapte olabiliyor. Baldurs Gate III veya Divinity 2 tarzında sıra tabanlı taktiksel RPG sevenleriniz mutlaka bu türe dair yokluk çektiğimiz bu günlerde denemeli. Şu anda da Steamde %50lik bir indirimi bulunuyor. Oyunun

Benzer Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir