YuregininSesi

Hayat hikayesi herkesi ağlattı

O Ses Türkiye programına katılan Çiğdem Bezci performansı ve yaşam hikayesi ile herkesi duygulandırdı.

ANTALYAnın, Alanya İlçesinde 14 Ekim 2009da nişanlısı Alper Bezcinin kullandığı otomobilin takla atması sonucu ağır yaralanarak sağ bacağını kaybeden şarkıcı Çiğdem Yüce Bezci, yapımcı Acun Ilıcalının dün akşam yayınlanan O Ses Türkiye Yarışmasına katıldı. Yarışmaya damgasını vuran Bezci, şarkısı ve hayat hikayesi ile başta jüri üyeleri olmak üzere televizyon başındakileri göz yaşlarına boğdu. Ebru Gündeş, Hadise, Gökhan Özoğuz ve Murat Bozdan oluşan jüri karşısına Yıldız Tilbenin söylediği Seni Sana Bırakmam adlı şarkıyı seslendiren Bezci, jüriyi kendine hayran bıraktı. Şarkının ortasında 4 jüride butona basarak Bezciyi kendi takımına almak için kıyasıya mücadele içine girdi.

Şarkısını tamamlamasının ardından gözyaşlarına hakim olamayan Antalyalı şarkıcı, “Bu mutluluk göz yaşları. Çok mutluyum dedi. Jüriye ayakta durmakta zorlandığını söyleyen Yüce, Ebru Gündeşin Neyin var sorusu üzerine, Yıllar önce şimdiki eşim ile trafik kazası geçirdik. Sağ ayağımı kaybettim. Bir yıl boyunca nişanlım bana baktı. Allah benden ayağımı aldı fakat sesimi almadı. Şarkılarımı size söylemek istiyorum dedi.

Bu sözleri üzerine duygusal anların yaşandığı O Ses Türkiye stüdyosunda, alkış tufanı koptu. Pembe straples kostüm giyen Çiğdem Yüce Bezci, “Allahım kazada benden ayağımı aldı. Oğlum Kutsal Haktana da 6 parmak verdi. Allahtan korkmayan taş olsun. Ben Allahımın büyüklüğünü her yaşadığım gün daha çok iyi anlıyorum dedi.

Kazanın ardından vücudunda 19 kırık oluşan ve sağ bacağı diz kapağının üzerinden kopan Çiğdem Yüce Bezci, jüriye Antalya ve Ankaradaki hastanelerde 200 gün verdiği yaşam savaşını anlattı. Birçok ameliyat geçirdiğini ve Türk Silahlı Kuvvetleri Rehabilitasyon ve Bakım Merkezinde uzun süren bir tedavinin ardından, yurtdışından getirilen sensörlü ve multi işlemcili protez bacağıyla yeniden yürümeye başladığını vurgulayan Bezci, “Kazanın olduğu gün şimdiki eşim o dönem nişanlım olan Alper Bezci, bir yıl çocuklar gibi bana baktı. Oğlumuz Kutsal Haktan dünyaya geldiğinde yeniden doğdum. Şimdi ise şarkılarımı sizlere söylemek istiyorum diyerek eteğini kaldırıp protez bacağını gösterdi.

Bu konuşmasının ardından jüri ayağa kalkarak Bezcinin yanına gitti. Ebru Gündeş ve Hadise ile birlikte söylediği şarkıyı düet yaparak tekrar söyleyen Antalyalı şarkıcının elindeki koltuk değneğini düet esnasında yere atması ekran başında kendisini izleyenleri ve stüdyodakileri gözyaşlarına boğdu. Eşi ve oğlunun stüdyodan takip ettiği Bezci, düetin ardından takımında yer alacağı jüri üyesini seçti. Uzun süre düşünen Bezci, Ebru Gündeşin yanında olmak istiyorum diyerek Gündeşin takımına girdi.

Seçimlerin ardından kulise giden Antalyalı şarkıcı eşi ve oğluna sarılarak gözyaşları içinde başarısını kutladı.

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Copyright © 2020 Yüreğininsesi olarak 2008 yılından beri seslisohbet hizmeti vermekteyiz.