Intel Core i7-9700K da sanal izlek desteği bulunmayabilir

Intel Core i7-9700K’da sanal izlek desteği bulunmayabilir Yarı iletken devi Intel’in AMD’nin Ryzen hamlesine karşılık olarak beklenen Coffee Lake-S platformunun satışa sunulmasına az bir zaman kala yeni modeller detaylanmaya devam ediyor. Bir benchmark testinde ortaya çıkan yonga akıllarda şüphe uyandırdı.
Intel Core i7-9700K’da sanal izlek desteği bulunmayabilir

8 çekirdek 16 izlek sadece Core i9-9900K’da olacak
İşlemcilerin henüz erken safhalardaki durumunun değerlendirilmesinde mühendisler tarafından sıkça başvurulan SiSoft Sandra testinde ortaya çıkan Coffee Lake-S yongası Core i9-9700K’nın detaylarına göre firma 8 çekirdek seviyesinde sanal izleği sadece tepe model Core i9-9900K’ya özel tutabilir.
Intel Core i7-9700K’da sanal izlek desteği bulunmayabilir

Diğer taraftan modelin 8 çekirdekte toplamda 2 MB’a ulaşan L2 önbelleğe ve 12 MB’lik paylaşılabilir L3 tampon belleğe sahip olduğu görülürken yonganın 3.6 GHz’de görev yaptığı görülmekte. 157.24 GOPs seviyesinde skor elde eden yonganın nihai halinin bundan daha performanslı olacağını unutmamak gerek.

Core i5 görünümlü Core i7 işlemcisi mi geliyor?
Aslında en ilginç durum ise Core i9-9700K’da sanal izlek desteği olmaması ile birlikte Core i5 modellerinde 6 çekirdeğe sanal izleğin eşlik etmesi ihtimalinin kuvvetlenmesi olarak görünüyor. Zira eğer Intel Coffee Lake-S bünyesindeki i5 işlemcilerini 6/12 şeklinde piyasaya sürerse, önbellek-frekans değişikliklerini hariç tutarsak i5 ön adlandırmalı bir i7 işlemci geliyor demektir. Son olarak henüz teknik detaylar kesinlik kazanmış değil bunu belirtelim

Benzer Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir