iphone

iPhone 14 Pro modelleri USB-C portu ile gelebilir

iPhone 14 Pro modelleri USB-C portu ile gelebilir Söylentiler, önümüzdeki yılın sonlarında tanıtılacak olan iPhone 14 Pro modellerinin USB-C bağlantı noktasına sahip olacağı yönünde.

IDrop News, yaklaşmakta olan iPhone 14 Pro ve iPhone 14 Pro Max akıllı telefonların Lightning yerine USB-C bağlantı noktası ile geleceğini bildirdi.

Bildiğiniz üzere Apple 2012 yılından beri akıllı telefonlarında, USB 2.0 protokolü üzerinden çalışan ve 480 Mbpsye kadar veri aktarım hızlarını destekleyen Lightning portu kullanıyor. Eylül 2021’de şirket, birkaç yüz GB boyutunda ProRes formatında video kaydetme özelliğine sahip iPhone 13 Pro ve iPhone 13 Pro Maxi tanıttı.

Videoların dışa aktarımını kolaylaştıracak
Büyük hacim ve düşük veri aktarım hızları nedeniyle bu videoların dışa aktarılması birkaç saat sürebiliyor ve bu nedenle de Apple, önümüzdeki yıl Lightningi USB-C ile değiştirebilir. Öte yandan Apple’ın, portsuz akıllı telefonları hedeflediği de bilinen bir gerçek. Ayrıca Avrupa Birliği, tüm cihazlarda USB-C bağlantı noktasının kullanılması için baskı yapıyor ve bu standarda uymayan teknoloji şirketlerine ceza vermeye hazır. Bu durum da Apple’ın Lightning porttan vazgeçmesinin en büyük nedenlerinden biri olabilir.

2022 iPhone serisinin 6.1 inç iPhone 14, 6.1 inç iPhone 14 Pro, 6.7 inç iPhone 14 Max ve 6.7 inç iPhone 14 Pro Max modellerini içereceği belirtiliyor.

Benzer Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir