Oral-B iO arttırılmış kullanıcı deneyimi ile geliyor

Oral-B iO arttırılmış kullanıcı deneyimi ile geliyor Günlük diş fırçalama deneyimini yeniden tanımlayan ve ilham verici araştırmalarla geliştirilen Oral-B iO, kullanıcılara daha kişiselleştirilmiş bir fırçalama deneyimi sunuyor.

Ağız bakım ürünleri sektörünün önemli ismi Oral-B, akıllı teknolojileri bu sektöre uygulayan en büyük isim aynı zamanda. Oral-B diş fırçalarının dünden bugüne teknolojiyi benimsemesi sektörü de şekillendirdi. Firma şimdi Oral-B iO adındaki yeni akıllı fırçasını tanıttı.

Oral-B iO neler sunuyor?
Baştan sona yenilikçi bir teknoloji olan Oral-B iO ile ilgili Ar-Ge çalışmaları altı yıldan uzun sürdü. Oral-Bnin mevcut teknolojisinden farklı olarak, Oral-B iOda bulunan sürtünmesiz manyetik sürücü, enerjiyi doğrudan kıl uçlarına aktarıyor. Bu da en yumuşak ve en etkili temizliği sunarken kullanıcılara keyifli bir deneyim yaşatıyor.

Yepyeni kullanıcı ara yüzü, sorunsuz ve son derece kişiselleştirilebilen bir fırçalama deneyimini sunmak için iO teknolojisine, araştırmalara, test ve geliştirme aşamalarına saatlerini ayıran 1.800’den fazla tüketicinin geri dönüşlerinden ilham alarak tasarlandı.

Fırçada yer alan interaktif ekran fırça özellikleri ve kişiselleştirme arasında kolay gezinmeyi sağlıyor: Burada karşılama mesajları, fırçalama modları seçimi, dil ayarları ve fırça başlığını değiştirmek için hatırlatıcılar bulunuyor.

Akıllı basınç sensörü ise kullanıcıları optimum temizleme basıncını uygulamaları konusunda yönlendiriyor. Sensör, aşırı basınç durumunda kırmızı bir ışıkla uyarı veriyor ve kullanıcılar optimum temizleme basıncını uyguladığında sensör yeşil renkte yanıyor. Böylece Oral-B iOnun diş hekimi araçlarından ilham alan ikonik yuvarlak fırça başlığı en etkin düzeye çıkıyor.

Mobil uygulamada yer alan 3 boyutlu grafikler ve fırçadaki yapay zekayla desteklenen AI Brushing Recognition teknolojisi ağız içindeki tüm alanları algılıyor ve fırçalamanın yüzde yüz tamamlanmasını sağlamak için kullanıcıyı, ağzında, fırçaladığı ve kaçırdığı alanları göstererek yönlendiriyor.

Görsel Zamanlayıcı her fırçalama seansının süresini takip ediyor. Böylece kullanıcılar, dişlerini diş hekimleri tarafından önerilen süre olan iki dakika boyunca fırçalayıp fırçalamadıklarını biliyor. Ekranda beliren gülen yüz simgeleri sayesinde kullanıcılar, hedefe ulaşıp ulaşmadıklarını anlayabiliyor.

Oral-B iO, diş ve diş etlerinde daha derin bir temizlik sağlayarak kullanıcıların ağız sağlığını kolay ve etkili bir şekilde koruduğunu klinik testlerle kanıtladı. Manuel diş fırçalarıyla kıyaslandığında Oral-B iO kullanıcıları, sekiz hafta sonra yüzde 100 daha fazla plak temizliği, bir haftada yüzde 100 daha sağlıklı diş etleri ve diş eti çizgisinde altı kat daha fazla plak temizliği elde etti. Diş eti şişkinliği yaşayan hastaların yüzde 83ü, 8 hafta içinde sağlıklı diş etlerine kavuştu.

Benzer Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir