LYS 2017 sınav sonuçları ne zaman açıklanacak ÖSYM tarih verdi

LYS sınav sonuçları için meraklı bekleyiş devam ediyor. Yüzbinlerce öğrenci Üniversiteye geçişte son aşama olan LYS sınavlarının açıklanacağı tarihi merak ediyor. ÖSYM işlem takvimine göre LYS sonuçlarının 11 Temmuzda adaylara duyurulması bekleniyor.

LYS sonuçları için heyecanlı bekleyiş devam ediyor. On binlerce öğrenci üniversiteye geçişte son aşama olan LYS sınav sonuçlarının açıklanacağı tarihi merak ediyor. Bir yılı aşkın süredir istediği Üniversiteye girebilmek için ter döken öğrenciler zorlu maratonun ardından sonuçların açıklanacağı tarihe göz dikti. ÖSYM tarafından LYS sonuçlarının 11 Temmuz tarihinde adaylara duyurulması bekleniyor.

LYS SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

ÖSYMnin sınav takvimine göre 2017 LYS sonuçlarının açıklanacağı tarih 11 Temmuz olarak belirlendi. Adaylar sınav sonuçları ÖSYM Aday İşlemleri Sistemi üzerinden öğrenebilecekler. Sınav sonuçları adreslere postalanmayacak.

LYS TERCİHLERİ NE ZAMAN YAPILACAK?

2017-ÖSYS Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzu, 22 Haziran-4 Temmuz 2017 tarihleri arasında ÖSYMnin http://www.osym.gov.tr internet adresinden yayımlanacaktır. Kılavuz, adaylara ve diğer ilgililere ön bilgi vermek amacıyla yayımlanmaktadır. Bu nedenle adayların, tercihlerini belirlemeden önce tercih süresi içinde ÖSYMnin internet adresinden yeniden yayımlanacak 2017-ÖSYS Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzunu dikkatle incelemeleri ve ÖSYMden yapılan duyuruları takip etmeleri gerekmekted

Yazar: YuReKTeN

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir