Ana sayfa Genel Haberler Meltem Cumbul kimdir?

Meltem Cumbul kimdir?

0
0


Meltem Cumbul kimdir? Sinema ve dizi oyuncusu Meltem Cumbul kimdir? Rol aldığı film ve dizilerde oyunculuğuyla beğeni toplayan Meltem Cumbul hakkında detayları sizler için derledik. İşte detaylar

Meltem Cumbul kimdir? Ünlü oyuncu Meltem Cumbul hakkında detaylara haberimizden ulaşabilirsiniz…

MELTEM CUMBUL KİMDİR?

Meltem Cumbul (d. 5 Kasım 1969, İzmir), Türk sinema ve dizi oyuncusu.

1969 yılında İzmirde doğan Meltem Cumbulun babası Akşehirli, annesi İzmirlidir. 1983 yılında İzmir Türk Kolejinde başladığı liseden 1987 yılında Ata Kolejinden mezun oldu. 1991de Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuarı Drama Ana Sanat Dalından mezun oldu.

Meltem Cumbulun kariyeri; Berlin Altın Ayı ödülünü almış Duvara Karşının (Head On) da aralarında olduğu on altı sinema filmi, Türkiye Televizyon tarihinin en çok izlenen dizi başarısını kazanmış Yılan Hikayesinin de aralarında olduğu altı dizi, Smokey Joes Cafe, Taming of the Shrew gibi müzikal ve tiyatro oyunları ile Palm Springs, Queens, Ankara ve Antalya Altın Portakal Film festivalleri dahil olmak üzere ulusal ve uluslararası birçok ödüle sahiptir.

2005 yılından itibaren üç yıl süreyle, Los Angelesta Eric Morrisin kendisiyle yaptığı çalışmalar sonucunda öğrendiği metodu, halen mezun olduğu okul Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuarı Tiyatro Bölümünde öğretmektedir.