Ana Sayfa Genel Haberler Nasıl Davrandığının Farkında mısın?

Nasıl Davrandığının Farkında mısın?

0
0

İsteklerinizle davranışlarınız birbirini tutuyor mu? Günlük koşuşturmanın içinde farkındalığınız çok düşüyorsa isteklerinizin, amaçlarınızın dışında hareketler içinde bulunduğunuzu gözden kaçırırsınız. Oysa amacınızla, isteklerinizle yaptıklarınız uyum içinde değilse doğal olarak yaptıklarınızın sonucunu almaya devam edeceksiniz.

Sağlıklı bir yaşam tarzı amacınızken, sık sık kendinizi içki sofrasında buluyorsanız, sağlığının kıymetini bilmeyen arkadaşlarla geziyorsanız, markette tatlı reyonunun önünde konaklıyorsanız amacınızda sapmışsınız demektir.

Başarılı bir iş hayatınız olsun istiyorsanız ve kariyer yapmak amacınız ise; gece geç saatlere kadar internette gereksizce dolaşıyorsanız, işsiz-güçsüz amaçsız insanlarla takılıyorsanız, daha toplantı için giyecek temiz ütülü bir takımınız bile yoksa davranışlarınız amacınızın çok dışında demektir.

Düzenli,ciddi bir ilişki ya da evlilik istiyorsanız, etrafta bal arısı gibi dolaşmanız sizi yine amacınıza götürmez.

Şu an attığınız adımlar, davranış şekilleri geçmişten gelen alışkanlığızdır. Yeni bir karar verdiğinizde ona uygun adımlar atmak için kendinizin farkında olmalısınız. Her an kendinize şu soruyu sorun; ŞU AN YAPTIĞIM DAVRANIŞ AMACIMLA UYUMLU MU . Evet cevabında ne yapıyorsanız daha iyisini yapmaya devam edin. Cevabınız hayırsa derhal içinde bulunduğunuz davranış şeklini terekedin. Bu soruyu gün boyunca hatırlamak için elinize bir çapa koyun, avuç içinize bir yıldız resmi çizmek gibi. Sık sık gözünüze çarpıp size bu muhteşem soruyu hatırlatsın. Böylelikle gün boyunca farkındalığınız yüksek olacaktır.

Sevgi ve sağlıkla ilerleyin..

NLP uzmanı Ve Yaşam Koçu

Arzu Bıyıklıoğlu

www.arzubiyiklioglu.com

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz