Gül: Vatandaşlarımız Teröre Karşı Net Tavır Koymalı

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Türkiyede yaşayan tüm vatandaşların teröre, terör organizasyonlarına, terörle ilişkisi olanlara karşı çok kesin ve net mesafe koymaları gerektiğini söyledi.

Gül, Gaziantepteki bombalı terör eylemi ile ilgili olarak önemli kişilerin toplandığını da açıkladı.

Gaziantepteki bombalı saldırıda hayatlarını kaybeden vatandaşları cenaze törenine katılmak için kente gelen Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Gaziantep Valisi Erdal Atayı makamında ziyaret etti. Gelişmeler hakkında bilgi alan Cumhurbaşkanı Gül, valilik çıkışında gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Gül, Gaziantepte meydana gelen bu olayın herhangi bir şekilde hak arama olayı olmadığını söyledi. Patlamanın insanlıktan nasibi almamış, bütün insanlık duygularını kaybetmiş insanların organize şekilde yaptığı bir terör olayı olduğu ifade eden Gül, şu değerlendirmeyi yaptı:

TERÖRE KARŞI CEPHE OLUŞTURMALIYIZ

Hepimizin böyle bir günde sapa sağlam ayakta durmamız gerek. Onları destekleyenlere verebileceğimiz en iyi cevap hangi düşünceden hangi siyaset akımından olursak olalım böyle bir olay karşısında kol kola, omuz omuza dimdik bir cephe oluşturmamız gerek. Bugün bunun burada olduğunu görmekten mutluluk duyuyorum. En ufak tesellimiz bu işe karıştığı tahmin edilen insanlar toparlanmış gözaltına alınmıştır. Bunlarla ilgili soruşturma araştırma yapılacak ve gerçekte bu işin içinde olup olmadıkları delillerle ispatladıktan sonra bu duyurular da yapılacaktır. Verilen bilgiler, çok dikkatli titiz çalışma yapılmış ve anında eldeki deliler değerlendirilerek, bazı önemli kişiler bu işin içinde oldukları düşünülen önemli kişiler toparlanmıştır. Terörle mücadele kolay değildir, uzun soluklu mücadeledir.

Terör organizasyonlarına, terör örgütleriyle ilişkili olanlara herkesin çok kesin mesafe koyması gerek. Tüm vatandaşlarımıza hatırlatmak istiyorum. Özellikle Doğu ve Güneydoğu illerindeki, memleketin başka yerinde bütün insanlar, nereli olursa olsun, ister Türk, ister Kürt kökenli kardeşlerim olsun herkesin teröre, teröre karışanlara kesin tavır koymalı. Bayramı günü bu cinayeti işleyenlere çok net tavır koymalı. Terörün bitirilmesi için bu önemli bir tavır olacaktır.

Gül, daha sonra patlamada ölenlerin cenaze törenine katıldı.

Tarih: 22 Ağustos 2012 — 14:03

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2008-2018 Tüm Hakları Saklıdır. YüreğininSesi.CoM görüntülü seslichat kameralı seslisohbet sitesi