Oppo Android 14 güncellemesi alacak telefonları duyurdu

Akıllı telefon devi Oppo, Android 14 güncellemesi alacak yeni telefonları açıkladı. Paylaşılan listede çok sayıda bütçe ve orta sınıf akıllı telefon bulunuyor. İşte ColorOS 14’e kavuşacak modeller

Akıllı telefon pazarının önde gelen isimlerinden Oppo, Android 14 tabanlı ColorOS 14 sürümü için çalışmalara başladı. Bu bağlamda heyecanlı bekleyiş sürerken, yeni sürüme kavuşacak bazı Oppo telefonlar nihayet açıklandı. Peki Android 14 tabanlı ColorOS 14 hangi modellere gelecek? İşte detaylar

Oppo, Android 14 güncellemesi alacak telefonları duyurdu

Bilmeyenler için Oppo, Android 13 güncellemesi konusunda en erken davranan şirketlerden birisi olmuştu. Bu noktada geçtiğimiz Ağustos ayında ColorOS 13 sürümünü duyuran Çinli dev, odağını Android 14’e çevirdi. Bugün ise Oppo Benelux, Android 14 güncellemesi alacak 11 yeni telefonu duyurdu. Paylaşılan listede Find X serisinden Reno ailesine ve hatta A serisine kadar birçok model bulunuyor. İşte güncelleme alacak tüm telefonlar:

Oppo A98
Oppo A78
Oppo A77
Oppo A57
Oppo Reno8 Pro
Oppo Reno8
Oppo Reno8T
Oppo Reno7
Oppo Find X5
Oppo Find X5 Pro
Oppo Find X3 Pro
Bilmeyenler için Oppo’nun yeni arayüzü ColorOS 14, Android 14’ü temel alacak ve yeni işletim sisteminin optimizasyonlarıyla birlikte gelecek. Bu yenilikler arasında özelleştirilebilir kilit ekranları, yapay zeka tarafından oluşturulan duvar kağıtları, yeniden tasarlanmış dönüş animasyonları ve uygulamaya özel dil desteği gibi özellikler yer alıyor.

Ayrıca yeni sürümle gelen yeniliklerden bir diğeri de, eski Android uygulamalarına sınırlama getirilmesi olacak. Google, bu değişikliğin özellikle Android 5.1 (Lollipop) API’leri ve daha eski sürümler için oluşturulmuş uygulamaları hedeflediğini söylüyor.

Benzer Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir