Palamut bolluğu fiyatları düşürmeye devam ediyor

Akçakoca Su Ürünleri Kooperatifi Başkanı Karakaş Bir kasa palamut 35 lira ediyor. Kırmızı etin fiyatı ise 40 lira civarında. Yani bir kasa palamut bir kilo et almıyor dedi.

(AA)

Batı Karadeniz Bölgesinde yaşanan palamut bolluğu nedeniyle balık fiyatlarındaki düşüş devam ediyor.

Denize sabahın erken saatlerinde gırgır, trol ve küçük teknelerle açılan balıkçılar, çok sayıda palamut ile Akçakoca Limanına dönüyor.

Akçakoca Su Ürünleri Kooperatifi Başkanı Mustafa Karakaş, AA muhabirine yaptığı açıklamada, hava şartlarının uygun olması nedeniyle palamut bolluğu yaşandığını söyledi.

Fiyat düşüşlerinde uç noktaya kadar gelindiğini bildiren Karakaş, Palamut bolluğu fiyatları da etkiledi. 600-700 gramlık palamut 3,5 liradan tezgahlarda satılmakta. Yani 2 kilogram palamutu 10 liradan rahatça alabiliyoruz. Sürümden balıkçılar kazanırken halkımız da ucuz balık yiyor. dedi.

Bir kasa palamutun 35 liradan satıldığına işaret eden Karakaş, Kırmızı etin fiyatı ise 40 lira civarında. Bir kasa palamut bir kilo et almıyor. Palamutun ucuzlaması diğer balık fiyatlarına da yansıdı. Şu anda her iki taraf da mutlu. Son 3 yılın en iyi sezonunu yaşıyoruz. ifadesini kullandı.

Pazarda bir kilogram hamsi 7, istavrit ve mezgit 13, barbun 15, sarıkanat ise 20 liradan satılıyor.

Yazar: YuReKTeN

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir