Pasaport yenileme işlemi online yapılıyor mu?

Vatandaşların süresi dolan pasaportlarına yönelik olarak pasaport yenileme işlemleri uygulanıyor. Bu çerçevede Türkiye’de yeni geçilen e-pasaport dönemi ile birlikte pasaport yenileme işlemleri yeni e-pasaport başvuruları ile gerçekleştirilebiliyor. Günümüzde internet üzerinde pasaport yenileme işlemlerinde önemli bir kolaylık getirildi

Türkiye’de vatandaşların yurtdışı seyahatlerini gerçekleştirebilmeleri için dünyanın her ülkesinde olduğu gibi öncelikli olarak yetkili kurumlardan pasaport alması gerekiyor. Vatandaşlar pasaportları ile dünya genelinde seyahat gerçekleştirebilme şansına sahip olabiliyor. Ancak modern yüzyıl Türkiye’sinde vatandaşlara sunulmakta olan pasaportlarda belirli bir geçerlilik süresi bulunuyor ki bu durumda günümüz modern yüzyıl Türkiye’sinde vatandaşların belirli dönemlerde pasaport yenileme işlemini gerçekleştirmesi gerekliliğini ortaya çıkartıyor. Bu yüzden de günümüz modern yüzyıl Türkiye’sinde Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından bu doğrultuda vatandaşlara önemli hizmet kanalları ve çözümleri sunuluyor.

Yukarıda verilen linkler bilgilendirme amaçlıdır.

Her geçen gün büyük bir hız ile gelişerek, dünyanın her yerinde olduğu gibi Türkiye’de de insanların yaşantıları içerisinde çok önemli yeri ve etkileri bulunan ileri nesil teknolojik standartlar, vatandaşların yaşamlarına kolaylık getiriyor ve yaşam standartlarının daha kaliteli seviyelere ulaşmasını sağlıyor. Bu sebep ile de günümüz modern yüzyıl Türkiye’sinde kamu kurum ve kuruluşları tarafından vatandaşlara sunulmakta olan pek çok kamu hizmeti alanında da yeni neisl teknolojinin sağlamakta olduğu yeni nesil olanaklardan ve fırsatlardan yararlanılıyor. Özellikle de günümüz modern yüzyıl Türkiye’sinde vatandaşların çok daha kaliteli yaşam standartlarına sahip olabilmelerini temelde baz alan yeni nesil teknoloji odaklı proje ve çalışmalardan birisi de e-pasaport uygulaması oldu. Türkiye’de yeni geçilen e-pasaport modeli ile birlikte pasaport konusunda da vatandaşların modern yüzyıl teknolojik imkanlarından faydalanabilmeleri sağlanıyor. Bu çerçevede de vatandaşların Türkiye’de süresi dolmuş olan pasaportlarına yönelik olarak pasaport yenileme işlemleri konusunda da önemli değişikliklerin meydana gelmesine neden oluyor.

Özellikle de günümüz modern yüzyıl Türkiye’sinde en etkin şekilde uygulanmaya başlanan e-pasaport modeli ile birlikte vatandaşların süresi veya geçerlilik süresi sona ermiş olan pasaportlarını kullanımlarını sürdürebilmeleri için pasaport yenileme işlemlerini gerçekleştiremiyor. Bunun sebebi ise günümüzde daha ileri nesil teknoloji entegrasyonu sağlanmış olan e-pasaport modelinde pasaport yenileme işlemi gerçekleştirilemiyor olmasıdır. Günümüz modern yüzyıl Türkiye’sinde vatandaşların Emniyet Genel Müdürlüğü’nden almış oldukları ancak geçerlilik süresi tamamlanmış olan pasaportları için e-pasaport modelinde pasaport yenileme işlemleri yerine yeni e-pasaport başvuruları gerçekleştirebiliyor.

Vatandaşlar Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından internet ortamı üzerinde e-pasaport dönemi çerçevesinde hizmete sunulmuş olan elektronik ortam üzerindeki e-pasaport kanalı üzerinden pasaport yenileme işlemleri çerçevesinde yeni pasaport başvurularını çok daha hızlı ve çok daha kolay bir şekilde gerçekleştirebiliyor. Böylelikle günümüz 21.yüzyıl Türkiye’sinde vatandaşların e-pasaport modeli ile pasaport kullanımında elde etmiş oldukları olanakları pasaport yenileme işlemleri konusunda da elde edebilme şansına sahip olabilmeleri sağlanıyor. Günümüz modern yüzyıl Türkiye’sinde vatandaşlar pasaport alımları çerçevesinde pasaport türüne göre başvuruda bulunabildikleri Emniyet Genel Müdürlüğü bünyesinde pasaport yenileme çerçevesindeki işlemlerini de gerçekleştirebilme şansına sahip olabiliyor. Günümüzde internete erişim sağlanabilmekte olunan her yerden Emniyet Genel Müdürlüğü’nün e-pasaport modeli çerçevesinde sunulmuş olan bu online hizmet ekranını kullanabiliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2008-2018 Tüm Hakları Saklıdır. YüreğininSesi.CoM görüntülü sesli chat kameralı sesli sohbet sitesi