Samsung’un katlanabilir bir akıllı telefon üzerinde çalıştığını biliyoruz lakin ortaya çıkan yeni görseller, Güney Koreli teknoloji devinin 2015-2016 yıllarında “Project V” isminde katlanabilir telefon üzerinde çalıştığını ortaya çıkardı. SM-G929F model numarasını taşıyan telefon, çeşitli nedenlerden dolayı iptal edilse de MWC 2019’da yepyeni bir katlanabilir ekranlı Galaxy modelinin sahneye çıkması bekleniyor.
Samsung’un iptal edilen ‘Project V’ isimli katlanabilir telefonu görüntülendi

Katlanabilir ekranla sahip ZTE Axon M’yi andıran konsept, genel görünüm itibariyle Galaxy S6’ya bir hayli benziyor. Menteşe benzeri bir cisim yardımıyla birbirine tutturulan ekranlara, ZTE Axon M’de olduğu gibi farklı işlevler atayabilmek mümkün. Kamera sensörü ve LED flaş ana ekranın üstüne konumlandırılırken, telefonun alt çerçevesinde ise 3.5mm kulaklık konnektörü, MicroUSB portu, mikrofon ve hoparlör ızgarası yer alıyor. Son olarak SIM kart tepsisi için de üst tarafta bir alan ayrıldığını ekleyelim.
Samsung’un iptal edilen ‘Project V’ isimli katlanabilir telefonu görüntülendi

Gelelim Samsung’un önümüzdeki yıl tanıtacağı katlanabilir ekranlı telefona. Şimdiye kadar “Galaxy X” ismiyle anılan telefon, 7.3 inç boyutunda OLED ekranla gelecek. Katlandığı takdirde 4.5 inç boyutlarına gerileyecek Galaxy X’in Şubat ayının sonunda düzenlenecek MWC 2019’da tanıtılması bekleniyor. 300.000 ila 500.000 adet üretilmesi planlanan telefonun 2000 dolar fiyat etiketine sahip olacağı konuşuluyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz