SGK emekli maaşlarının ödeneceği tarihleri açıkladı

SGK,SSK ve Bağ-Kur emeklilerinin maaş ödemelerinin ne zaman yapılacağı merak ediliyordu. SGK emekli maaş ödemelerinin yapılacağı tarihi açıkladı. SGK tarafından yapılan açıklamaya göre emekli maaş ödemelerinin 11-13 Haziranda yapılacağı duyuruldu.

Sosyal Güvenlik Kurumu(SGK), SSK ve Bağ-Kur emeklilerinin aylık ödemesinin 11-13 Haziranda yapılacağını bildirdi.

SGKdan yapılan açıklamada şu bilgiler verildi:

Bugün bazı basın yayın organlarında, emeklilerimizin bayram ikramiyelerine ilişkin, emeklilerimizi aldatmaya yönelik doğru olmayan haberler yapıldığı görülmüştür. Kesinlikle gerçeği yansıtmayan bu haberler, emeklilerimizin bayram ikramiyesi sevincini gölgeleyemeyecektir. 7 Haziran (Bugün) BAĞ-KUR ve Emekli Sandığı emeklilerimize, 8 Haziran (Yarın) tarihinde de SSK emeklilerine yapılacak bayram ikramiyesi ödemelerinin hayırlı olmasını diliyoruz.

Emeklilerimizin bayram ikramiyesi ödemesi dosya başına 1.000 (Bin) TL olarak gerçekleştirilmektedir. Ayrıca, vefat eden sigortalılarımızdan dolayı gelir ve/veya aylık almakta olan hak sahiplerine hisseleri oranında, İş kazası ve meslek hastalığı sigortasından sürekli iş göremezlik geliri almakta olanlara ise gelir bağlanmasına esas olan sürekli iş göremezlik derecesi, Oranında bayram ikramiyesi ödemesi yapılmaktadır. Ramazan Bayramının 15-17 Haziran 2018 tarihlerine rastlaması nedeniyle öne aldığımız SSK ve BAĞ-KUR emeklilerinin aylık ödemesi ise şu şekilde olacaktır.

– 5, 7 ve 9 olanlara 11 Haziran 2018,
– 1, 3 ve 8 olanlara 12 Haziran 2018,
– 0, 2, 4 ve 6 olanlara 13 Haziran 2018.

Yazar: YuReKTeN

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir