Sony’nin Xperia Home Launcher’ın yeni bir sürümü üzerinde çalıştığı ortaya çıktı. Şirket bu girişimiyle akıllı telefonlarına, yazılım konusunda rakipleri ile rekabet edebilmeleri için ihtiyaç duyacakları itici gücü sağlamayı umuyor.

Xperia Home Open Beta Topluluğu’ndaki bir moderatör, bu hafta başlarında şirketin Xperia Home Launcher’ın mevcut sürümünün geliştirilmesini durdurmaya karar verdiğini ve böylece yeni bir sürüm oluşturmaya odaklanabileceğini duyurdu.
Sony, Xperia akıllı telefonlar için yeni bir arayüz üzerinde çalışıyor

Yeni Xperia Home Launcher neler sunacak?
Moderatör konuyla ilgili yaptığı açıklamada, mevcut Xperia Home arayüzüne artık yeni özellik eklenmeyeceğini belirtirken, bunun nedeninin ise yeni bir Home Launcher geliştirilmesi olduğunu söyledi. Bununla birlikte ne zaman kullanıma sunulacağı konusunda ise şu an için hiçbir bilgi vermedi.
Yeni arayüzün nasıl görüneceğini veya masaya ne gibi yeni özellikler getireceğini bilmiyoruz. Ancak Android’in en son sürümü olan Android P’nin hareket kontrolleri ile geliştirildiği tamin ediliyor. Yeni Xperia Home Launcher, mevcut Xperia akıllı telefonlar ve gelecek modeller için kullanılabilir olacak. Ayrıca henüz kesin olmasa da diğer üreticilerin akıllı telefonlarını destekleme ihtimali de var.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz