Teknoloji

TikTok fenomenleri CEOlardan daha çok paralar kazanıyorlar

Forbes, TikTok yıldızlarının 2021 kazançlarını gösteren bir rapor yayınladı. Ortaya çıkan miktarlar, TikTokerların dev şirketlerin CEOlarından daha fazla para kazandığını ortaya koydu. TikTok fenomenleri Starbucks ve McDonalds CEOlarından daha fazla para kazanıyor

Günümüzde sosyal medya fenomenleri ve influencerlar inanılmaz derecede paralar kazanıyor. Forbes, dünyanın en popüler TikTokerlarının yıllık kazançlarını gözler önüne seren bir makale yayınladı. TikToker olmanın Starbucks, McDonalds ve hatta bir petrol şirketinde üst düzey yönetici olmaktan bile daha kârlı olduğu ortaya çıktı.

Charli ve Dixie DAmelio kardeşlerin 2021 kazançları 17.5 milyon dolar ve 10 milyon dolar olarak hesaplandı. Starbucks CEOsu Kevin Johnson geçtiğimiz yılı 14.7 milyon dolar gelirle kapatırken, McDonalds icra kurulu başkanı Chris Kempczinski 10.8 milyon dolar kazandı.

Gelirler uçuk seviyede
Forbesin araştırmasına göre TikTok yıldızı ve oyuncu Addison Rae, 2021de 8.5 milyon dolar gelir elde etti. Bu rakam dünyanın en büyük toptan satış şirketi Costconu CEOsu Walter Craig Jelinekten daha yüksek. Elbette ki TikTokerlar geçen yıl 99 milyon dolar kazanan Tim Cooka yetişemediler ancak sosyal ağdaki popülerlikleri sayesinde böylesine uçuk gelirler elde edebilmeleri şaşırtıcı.

2021in en çok kazanan TikTokerları:
Charli D’Amelio: 133 milyon takipçi – 17.5 milyon dolar
Dixie D’Amalio: 57 milyon takipçi – 10 milyon dolar
Addison Rae: 86 milyon takipçi – 8.5 milyon dolar
Bella Poarch: 87 milyon takipçi – 5 milyon dolar
Josh Richards: 26 milyon takipçi – 5 milyon dolar
Kris Collins: 42 milyon takipçi – 4.75 milyon dolar
Avani Gregg: 39 milyon takipçi – 4.75 milyon dolar

Benzer Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir