Trabzonspordan TRTye büyük tepki

Trabzonspor Kulübü, Fenerbahçe’ye mağlup oldukları maçtan sonra internet sitesinden, “Şike.. Şike.. 2 – 0” başlığı atan TRT’ye tepki gösterdi.

Trabzonsporun Fenerbahçe ile oynadığı Süper Final maçının sonucunu, internet sitesinden, Şike.. Şike.. 2 – 0 başlığıyla duyuran TRTye, yönetimden çok sert tepki geldi.

Bordo mavili kulüpten TRT Genel Müdürüne açık mektup başlığıyla yapılan açıklamada şöyle denildi:

Takımımızın Fenerbahçe ile oynadığı karşılaşmanın ardından devletimizin yayın kuruluşu olan ve her kurum ve kişiye eşit uzaklıkta durması zorunluluğu bulunan TRTnin resmi internet sayfasında atılan Şike.. Şike.. 2-0 başlığı camiamızı derinden yaralamıştır. Bir futbol müsabakasının sonucunu, taraftar sloganı haline getirip o manşetle kamuoyuna duyurma gayreti, TRTnin yukarıda bahsettiğimiz olması gereken tarafsızlık ilkesini kökünden zedelemiş kabul edilemeyecek bir yaklaşım tarzıdır.

TRTNİN SAYGINLIĞINA CİDDİ DARBE

Trabzonsporun açıklamasında TRTde görev yapan bir kameramanın da sosyal paylaşım sitesi Twitterde Zokora hakkında yazdığı yorumlar hatırlatılarak şu görüşler yer aldı:

Ayrıca yine aynı kuruma mensup bir kameramanın sosyal paylaşım sitesindeki hesabından oyuncumuz Didier Zokoranın, Emre Belözoğlu ile yaşadığı ırkçılık tartışmasına Fenerbahçeli oyuncu lehine müdahil olarak, sporcumuza hakaret içeren ifadeler kullanması da ayrı bir skandal olarak gün yüzüne çıkmıştır. Her iki olay da maalesef TRTnin bizim gözümüzdeki saygınlığına ciddi ölçüde darbe vurmuştur. Bu yaşananlar ışığında Genel Müdür Sayın İbrahim Şahinin gereken hassasiyeti göstereceğine inanıyor, konuyu bu şekliyle kamuoyunun bilgisine sunuyoruz.

FUTBOL ŞEHİTLERİ ANILDI

Trabzonspor, 1997 yılında Kocaelispor ile oynanan Türkiye Kupası maçından dönerken geçirdikleri trafik kazasında hayatlarını kaybeden taraftarlarını unutmadı. Kulübün resmi internet sitesinden yayınlanan açıklamada, 1997 yılında Kocaelispor ile Trabzonspor arasında oynanan Türkiye Kupası maçı dönüşü Ankara Kızılcıhamamda geçirdikleri trafik kazasında hayatlarını kaybeden taraftarlarımız Alaaddin Aygün, Gökmen Karakullukçu, Bülent Dönmez, Kemal Yılmaz ve Faruk Gençi ölümlerinin 15inci yıldönümünde saygıyla anıyoruz.

KADIN VE ÇOCUKLARA 20 BİN BİLET

Trabzonsporun cezası nedeniyle seyircisiz oynayacağı Beşiktaş maçını izleyecek olan kadın ve 16 yaşın altındaki çocuk taraftarlara yaklaşık 20 bin bilet ücretsiz dağıtılacak. Ücretsiz biletlerin dağıtılacağı tarih ve yerlerin daha sonra açıklanacağı bildirildi.

Yazar: YuReKTeN

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir