Trumpın kızı minibüs şoförü Pelini paylaştı

ABD Başkanının kızı İvanka Trump, Edirnede şehir içi minibüs şoförlüğü yapan Pelin Aslantaşla ilgili haberi, 4 buçuk milyona yakın takipçisi bulunan kişisel Twitter hesabından paylaştı.

AA

ABD Başkanı Donald Trumpun kızı İvanka Trumpun sosyal medya hesabından paylaştığı başarı hikayesi,Edirneli kadın minibüs şoförü Pelin Aslantaşı mutlu etti.

İvanka Trump, Birleşmiş Milletler Kadın biriminin internet sitesinde geçen yıl 8 Mart tarihinde yayımlanan haberi, 4 buçuk milyona yakın takipçisi bulunan kişisel Twitter hesabından paylaştı. Haberin baş aktörü Edirne Toplu Ulaşım Sisteminde (ETUS) şehir içi minibüs şoförlüğü yapan, 44 yaşındaki Pelin Aslantaş.

Şoförlük mesleğine nasıl merak sardığını, işe nasıl başladığını hem şoförlük hem de ev işlerine nasıl yetiştiğini anlattığı haberi, İvanka Trumpun paylaşmasından dolayı mutlu olduğunu anlatan Edirnenin kadın şoförü Pelin Aslantaş, paylaşımın kendisini duygulandırdığını söyledi.

243 şoförü bulunan ulaşım sisteminin tek kadın şoförü Aslantaş, başarısının takdir edilmesinin mutluluğunu yaşadığını ifade ederek, Öncelikle çok teşekkür ediyorum. Çok mutlu oldum çok duygulandım. Paylaşılması güzel bir şey. Bir kadının kendi ayakları üzerinde durabilmesi güzel bir şey. Her zaman bu konuyu destekledim ve bir kadın olarak ayakta durmayı çok seviyorum. Herkes çalışsın. İşin büyüğü, küçüğü olmaz. Herkese işini benimseyip dört elle sarılmasını tavsiye ederim. İvanka Trumpa teşekkür ediyorum bu yazıyı paylaştığı için, kadınlara destek olduğu için. Biz de kadınlar olarak elimizden geldiğince örnek olmaya çalışıyoruz. dedi.

Şu an yıllık izinde olduğunu ve cuma günü direksiyon başı yapacağını ifade eden Aslantaş, minibüs şoförlüğünü severek yaptığını anlattı.

Memleketi Osmaniyenin Kadirli ilçesinde de şoförlük yapmak için başvurduğunu anlatan Aslantaş, Evliyim, bir çocuğum var. Tayin dolayısıyla Edirnedeyiz. Üç yıldır minibüs şoförlüğü yapıyorum. Büyük araç kullanmayı çok seviyorum. Kısmet buradaymış, Adanada ben dosyamı verdim. Fakat eşimin tayini çıktıktan sonra burada başlamak kısmet oldu. diye konuştu.

Yazar: YuReKTeN

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir