YouTube Music arka planda müzik dinlemeyi ücretsiz hale getiriyor

YouTube Music arka planda müzik dinlemeyi ücretsiz hale getiriyor YouTube Music ücretli kullanıcılara sunduğu arka planda müzik dinleme işlevini ücretsiz hale getirdi. Uygulama ilk olarak Kanadada başlatılacak.

YouTube Music, Googleın müzik akışı pazarındaki popüler hizmetlerle rekabet etmeye yönelik bir başka girişimi. Yaklaşık bir yıl önce kapatılan Google Play Musicin yerini alan yeni hizmet, ücretsiz müzik dinlemeyi daha işlevsel hale getirecek.

Google blogunda bildirildiği üzere, YouTube Music kullanıcıları 3 Kasımdan itibaren akıllı telefonlarda ve tabletlerde arka planda müzik dinleme özelliğini ücretsiz bir şekilde kullanabilecekler. Bu işlev daha önce aylık 10 ABD Doları ödeyen ücretli abonelik sahipleri için geçerliydi. Ancak şu an için bu işlevin yalnızca Kanadada kullanılabileceği biliniyor.

Kanada dışındaki ülkelerde de kullanıma sunulması bekleniyor
Bu özellik normalde şarjın önemli bir bölümünü tüketen ekran kapalıyken bile müzik dinlemenizi sağlıyor. Ancak yine de arada çıkan reklamlardan kurtulmak için ücret ödemeniz gerekiyor. İşlev, kullanıcının favori şarkılarını ve albümlerini sunan sanal radyo istasyonlarından müzik çalmayı destekleyecek ve arka planda harmanlanmış kişiselleştirilmiş çalma listelerini oynatmak da mümkün olacak.

Google, özelliğin diğer pazarlarda ne zaman kullanıma sunulacağını söylemiyor. Zira duyuruda, şirketin hizmeti genişletmeyi planladığı belirtiliyor. Bu nedenle arka planda ücretsiz şekilde müzik çalma işlevinin Kanada dışındaki kullanıcılar için de sunulması kuvvetle muhtemel diyebiliriz.

Benzer Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir