AMD Ryzen 7000 işlemciler 15 Eylül de piyasaya sürülebilir

AMD’nin merakla beklenen yeni nesil Ryzen 7000 işlemcilerinden sızıntılar gelmeye devam ediyor. Yeni işlemciler beklenen daha erken kullanıcılara sunulabilir .

Önümüzdeki aylarda yeni nesil RDNA 3 ekran kartları ve Zen 4 işlemcilerini piyasaya sürmeye hazırlanan AMD, çıkış tarihi konusunda kullanıcıları şaşırtabilir. Eylül ayının sonlarında kullanıcılara sunulması beklenen yeni nesil işlemcilerin beklenenden daha erken gelebileceğini gösteren yeni bir sızıntı ortaya çıktı.

Ryzen 7000 işlemciler için 15 Haziran’a işaret edildi
Videocardz tarafından bildirilenlere göre Çin’de Ryzen 7000 işlemciler hakkında muhtemelen yerel perakendeciler ve distribütörler ile bir sunum gerçekleştiren AMD, sunum slaytlarından birinde yeni işlemcilerin çıkış tarihini 15 Eylül olarak gösterdi.

AMD, Ryzen işlemcilerin fTPM performans sorunlarını düzeltiyor
3 gün önce eklendi
Bilindiği üzere Zen 3 mimarili işlemcilerini RDNA 2 ekran kartlarından yaklaşık bir ay önce Kasım 2020’de piyasaya süren şirket, yeni nesil Ryzen serisinde de çok benzer bir şema izleyebilir.

Bununla birlikte AMD, yeni nesil donanımların çıkış tarihi konusunda sessizliğini korusa da, görünüşe göre Zen 3’ü Intel’in 13.Nesil Raptor Lake-S işlemcileri ile benzer zamanlarda piyasaya sürecek. LGA1178 veya AM5 adlı yeni bir soket ile gelecek yeni Ryzen masaüstü serisi, kullanıcılara DDR5 ve PCIe Gen5 desteği sunacak.

Yeni nesil donanımların olası çıkış tarihleri
AMD

CPU – Ryzen 7000 : 15 Eylül
GPU – Radeon 7000 : Ekim sonundan Kasım ortasına kadar
INTEL

GPU – Arc Masaüstü : Yaz Sonu
CPU – 13. Nesil Core Raptor Lake-S : Eylül-Ekim
NVIDIA

GPU- GeForce RTX 4090 : Eylül-Ekim
GPU – GeForce RTX 4080 : Ekim-Kasım
GPU – GeForce RTX 4070 : Kasım-Aralık
GPU – GeForce RTX 4060 : Ocak 2023

Benzer Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir