Apple Silicon işlemcili Mac cihazlara Microsoft OneDrive desteği geliyor

Apple Silicon işlemcili Mac cihazlara Microsoft OneDrive desteği geliyor Microsoft, yeni yayınladığı güncelleme ile Apple Silicon işlemcili Mac bilgisayarlarına güzel bir özelliği kullanıma sunuyor. Yeni gelen güncelleme ile OneDrivea Apple Silicon desteği geliyor.

Microsoftun senkronizasyon uygulaması OneDrive, önceden tüm Apple Silicon destekli Mac cihazlarda Rosetta 2 emülatörü ile çalışmaktaydı. Rosetta 2, Intel işlemcili Maclerde çalışan uygulamaların Apple Silicon destekli Maclerde de çalışabilmesini sağlıyordu. Ancak emülatör kullanmak uygulamanın performansının yavaşlamasına sebep oluyordu.

Microsoft, herhangi bir emülatöre ihtiyaç kalmadan OneDriveın Apple Silicon destekli Mac bilgisayarlarda da çalışabilmesi için 2021 yılında yerel bir sürümü test ediyordu. 2021in sonuna kadar test aşamalarının bitip uygulamanın güncel halinin kullanıma sunulması beklenirken ufak gecikmeler yaşandı. Ancak Microsoft gecikmelere rağmen sözünü tutarak güncellemeyi bu hafta yayınladı.

OneDrivea Apple Silicon desteği geliyor

Microsoft, bulut tabanlı depolama hizmeti OneDrive için 22.022 sürüm numaralı bir güncelleme yayınladı. Bu güncelleme ile uzun zamandır beklenen Apple Silicon desteği uygulamaya geliyor. Böylece OneDriveın macOS uygulaması, M1, M1 Pro ve M1 Max işlemcili Maclerde daha iyi bir performansla çalışacak.

Bulut depolama uygulaması OneDrive, ilk kayıt yaptırdığınız zaman size 5 GBlık depolama alanını ücretsiz bir şekilde veriyor. Bilgisayarınzdaki resim, ses, video, belge gibi birçok veriyi bu uygulamada saklayarak bilgisayarınızda yer açabilirsiniz.

Benzer Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir