Balıkçılar Yeni Av Sezonuna Hazır

1 Eylül’de bitecek balık avı yasağı öncesinde balıkçılar son hazırlıklarını yapıyor. Balıkçılar bu yıl en çok palamuttan umutlu.

İstanbulun çeşitli limanlarındaki balıkçılar, yeni av sezonu arifesinde teknelerinin bakımını yapıyorlar, yırtık ağlarını onarıyorlar.

Yarın gece Vira Bismillah diyerek ilk seferlerine çıkacak balıkçılar, Marmara Denizinde bu yıl balığın bol olması ümidiyle hummalı bir çalışma içinde son hazırlıklarını yapıyorlar.

Rumelikavağı Su Ürünleri Kooperatifi Başkanı Ahmet Aslan, Bu yıl balığın bol olduğu yönünde göstergeler var. İstanbullular bu yıl ucuz balık yiyecek diye tahmin ediyorum dedi.

Palamut Beklentisi

Kumkapıda balıkçılık yapan esnaf da yeni av sezonundan umutlu. Balıkçılardan Şafak Gün, özellikle palamutun bu yıl bol olacağına ve İstanbulluların bu yıl ucuz balık yiyeceğine inandığını söyledi.

Palamut Kendisini Bolca Gösterdi

Tekirdağ Su Ürünleri Kooperatifi Başkanı Erdal Coşkunçay da, Marmara Denizinde bulunan karides, tekir gibi balıklar da av sezonuyla birlikte avlanmaya başlanacak. Balıkçılarımız, palamut için daha çok Karadenize açılıyor. Bu yıl palamut kendisini bolca gösterdi dedi.

Limanda 45 yıldır balıkçılık yapan İrfan Dedeler de Bu yıl palamut kendisini erken gösterdi. Henüz küçük ama ilerleyen günlerde bol miktarda olabileceğini düşünüyoruz. Palamutu tutmak için gün sayıyoruz. Çinekop ve istavrit de şu anda küçük ama sık rastlıyoruz. Hamsinin, Marmara Denizinde bol miktarda olması bekleniyor diye konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2008-2018 Tüm Hakları Saklıdır. YüreğininSesi.CoM görüntülü seslichat kameralı seslisohbet sitesi