film fragman haber
film fragman haber

Bergen Film Fragmanı Full HD İzle Farah Zeynep Abdullahın başrolde olduğu “Bergen” filmi bugünden itibaren seyirciyle buluşuyor.

Arabesk müziğin önemli isimlerinden biri olan Bergenin hayat hikayesini anlatan “Bergen” filmi bugünden itibaren sinemalarda!

Film, Bergen adıyla tanınan arabesk sanatçısı Belgin Sarılmışerin hayatını anlatıyor. Acıların Kadını unvanıyla bilinen Bergen, 1982de çıkardığı ilk albümünün ardından arabesk müziğin önde gelen isimlerinden biri oldu ve yine 1982de kocası tarafından yüzüne atılan kezzap sonucu iki gözünü de kaybetti. Daha sonra sol gözü görme yetisi kazandı. Bergen, sağ gözünün hasarı yüzünden, saçlarını sağ gözünün üzerine atmasıyla ve güneş gözlüğüyle olan imajıyla akıllarda kaldı.

1986’da yayınladığı dördüncü stüdyo albümü “Acıların Kadını”nı ve kendi hayat hikayesini anlatan albümle aynı adlı filmde oynamasının ardından “Acıların Kadını” olarak anılmaya başladı.1989 yılında ise eski kocası tarafından vurularak öldürülen Bergen, sanat yaşamı boyunca “Sen Affetsen Ben Affetmem”, “Kader Diyemezsin”, “Benim İçin Üzülme”, “Elimde Duran Fotoğrafın”, “Neden Dönmesin?” gibi pek çok şarkı bıraktı.

Filmde Bergen’e Farah Zeynep Abdullah hayat veriyor. Filmin oyuncu kadrosunda ayrıca Erdal Beşikçioğlu, Tilbe Saran, Ali Seçkiner Alıcı, Nergis Öztürk, Şebnem Sönmez, Ahmet Kayakesen, Nurcan Eren, Suzan Kardeş ve Arif Pişkin gibi isimler yer alıyor.

Senaryosu Yıldız Bayazıt ve Sema Kaygusuz tarafından yazılan filmin yönetmen koltuğundaysa Caner Alper ve Mehmet Binay oturuyor. Filmin müzikleri usta sanatçı Mazlum Çimen’e ait. “Bergen”in yaratıcı yapımcılığını ise Mine Şenöz üstleniyor. Filmin danışman kadrosunda ise Tuğrul Eryılmaz, Nida Karabol, Meral Özbek, Murat Özyaşar Yavuz Ekinci, Cemal Dindar ve Murat Meriç gibi her biri kendi alanında başarılı isimler yer alıyor.

Orchestra Content’in yapımcılığını üstlendiği ve CJ ENM Türkiye’nin dağıtımcısı olduğu “Bergen”, sinemalarda seyircileri bekliyor!

Benzer Konular

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz