film fragman haber

Morbius Gişede En Büyük Düşüşü Yaşayan Marvel Filmi Oldu

Morbius Gişede En Büyük Düşüşü Yaşayan Marvel Filmi Oldu Jared Letolu Morbius gişede çakıldı!

Sonynin Örümcek Adam Evrenindeki son filmi “Morbius” gişede bir rekora imza attı ancak bu, pek de kutlanmaya değer bir rekor değil. İlk gösterimlerinden itibaren kötü yorumlar ve olumsuz eleştiriler toplayan “Morbius”, tüm Marvel filmleri içinde, vizyondaki ikinci haftasında en büyük düşüş yaşayan film oldu.

Daniel Espinosa tarafından yönetilen ve başrolü Oscarlı oyuncu Jared Letonun üstlendiği, yaklaşık iki yıl boyunca vizyon tarihi sürekli ertelenen film, geçtiğimiz 1 Nisanda vizyona girdiğinde küresel çapta 84 milyon dolar hasılat ile, ABDde ise 39 milyon dolar hasılat ile açılış yaptı. Düşük izlenme oranına rağmen gişede bir numarada yer alan filmin, aldığı kötü eleştirilerden sonra, “Kirpi Sonic 2”, “Fantastik Canavarlar: Dumbledoreun Sırları” gibi yüksek profilli devam filmleriyle rekabet edemeyeceği belli olmuştu.

Nitekim beklenen oldu ve “Morbius” ikinci haftasında %74lük bir düşüş yaşadı. Filmin ABDdeki ikinci hafta geliri 10.2 milyon dolar ile sınırlı kaldı. Böylece “Morbius”, bugüne kadar “X-Men: Dark Phoenix”in elinde olan rekoru ele geçirdi. 2019 yapımı Dark Phoenix, ikinci haftasında %71.5lik bir düşüş yaşamıştı. Çokça kötülenen 2015 yapımı “Fantastik Dörtlü” uyarlaması ise yalnızca %68.2 oranında düşüş yaşamıştı ancak bu filmin açılış hasılatı da “Morbius”a oranla daha azdı.

Şu anda, “Morbius” ABD gişesinde 57 milyon dolar hasılat elde etti, yani 2015in “Fantastik Dörtlü”sünü (56 milyon dolar) çoktan aştı ve “X-Men: Dark Phoenix”in (65 milyon dolar) yaklaşık 8 milyon dolar gerisinde kaldı.

Benzer Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir