BluTV den Çıplak dizisi hakkında açıklama

BluTV’den Çıplak dizisi hakkında açıklama BluTV, yayından kaldırılan Çıplak dizisi hakkında açıklama yayınladı. Platforma çocuk kilidi özelliği eklenene kadar yayına yayına ara verildiğini duyurdu.

Yaklaşık 6 ay önce yayınlanan BluTV özel dizisi Çıplak dün gündem oldu. Gazeteci Cüneyt Özdemir, bu diziye RTÜK’ün yaptırım uygulamamasına şaşırdığını dile getirmiş ve RTÜK Başkanı Ebubekir Şahin’i etiketleyerek bir Tweet paylaşmıştı. Sonrasında Çıplak dizisi yayından kaldırıldı.

BluTV, konu hakkında ilk kez açıklama yaptı. Firmanın Instagram hesabından yapılan paylaşımda Çıplak’ın yayınına kısa süreliğine ara verildiği ve konunun RTÜK ile ilgisi olmadığı açıklandı.

RTÜK kuralları gereği internet üzerinden yayın yapan platformlarda PIN ile ebeveyn denetimi özelliğinin olması gerekiyor. BluTV’de böyle bir özellik bulunmuyor. BluTV, bu özelliği eklemek üzere olduğunu ve bu nedenle Çıplak dizisini kısa süreliğine erişme kapattığını ifade ediyor.

YuReKTeN

Her gün bir şey umuyoruz ve bir şey bekliyoruz ancak bazen hiçbir şeyin değişmeyeceğinin farkındayız, ancak yine de beklemeye devam ediyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir