Ana sayfa Genel Haberler DGS adaylarına eğitim bilgilerini güncelleme uyarısı!

DGS adaylarına eğitim bilgilerini güncelleme uyarısı!

0
0

DGS adaylarına ÖSYMden uyarı! ÖSYMden, 23 Temmuzda Dikey Geçiş Sınavına giren adayların, 14 Ağustosa kadar kendi üniversitelerine başvurarak eğitim bilgilerinin YÖKSİSte güncellenmesini sağlamaları gerektiği bildirildi.

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezince (ÖSYM), 23 Temmuzda Dikey Geçiş Sınavına (DGS) giren adayların, 14 Ağustosa kadar kendi üniversitelerine başvurarak eğitim bilgilerinin YÖKSİSte güncellenmesini sağlamaları gerektiği bildirildi.

ÖSYMnin internet sitesindeki duyuruya göre, 23 Temmuz 2017de yapılan 2017-DGS kılavuzunda yer alan Akademik not ortalamalarının toplanması ile ilgili bilgi bölümündeki eğitim bilgilerinin toplanması takvimi yeniden düzenlendi.

Yükseköğretim Bilgi Sistemindeki (YÖKSİS) eğitim bilgileri, dün ÖSYM Aday İşlemleri Sisteminde (AİS) adayların bilgisine açıldı. Eğitim bilgilerinde değişiklik ve düzeltme gereken adayların, 14 Ağustosa kadar kendi üniversitelerine başvurarak eğitim bilgilerinin YÖKSİSte güncellenmesini sağlamaları gerekiyor.

10-14 Ağustos tarihlerinde YÖKSİS üzerindeki eğitim bilgilerinde yapılan düzeltmeler, adayların bilgisine AİS üzerinden 16 Ağustosda sunulacak.

YÖKSİSten güncel eğitim bilgisi 21 Ağustosta son kez çekilecek ve Kamu Kurumları İşlemleri Sistemi (KKİS) üzerindeki güncellemelerle birlikte, AİSte adayın 2017-DGS başvurusuna yansıtılacak.

Birden fazla eğitim bilgisi olan, DGS başvurusunda kullanmak istediği eğitim dışında bir eğitim seçilmiş olduğunu düşünen ve kullanılmasını istediği eğitimi değiştirmek isteyen adaylar için 22 Ağustosta yalnızca bir günlüğüne AİSte DGS için eğitim seçme ekranı açılacak ve adayların istedikleri eğitimi seçmelerine olanak sağlanacak. Kuruma dilekçe ile gönderilen istekler kabul edilmeyecek, 22 Ağustostan sonra herhangi bir değişiklik işlemine izin verilmeyecek.

Adayların Önlisans Başarı Puanı (ÖBP), bu veriler doğrultusunda hesaplanarak değerlendirme işlemleri yapılacak.