Ana Sayfa Magazin Diriliş Ertuğrul yapımcısı açıkladı Hepsini reddettim

Diriliş Ertuğrul yapımcısı açıkladı Hepsini reddettim

3
0

Diriliş Ertuğrul dizisinin senaristi ve yapımcısı Mehmet Bozdağ, Özbekistan Kültür Bakanlığı daveti üzerine Taşkente geldi.

İHA

Özbekistan Kültür Bakanlığı daveti ile ülkede bulunan Diriliş Ertuğrul dizisinin senaristi ve yapımcısı Mehmet Bozdağ katılımıyla basın toplantısı düzenlendi. Özbekistan Kültür Bakanı Yardımcısı Ozodbek Nazarbekov, “Özbekkino” Milli Sinema Ajansı Başkanı Furkat Zakirovun da bulunduğu, Uluslararası Basın Kulübü tarafından düzenlenen toplantıda Özbekistan ve Türkiye arasında sinema alanında işbirliği konusunu değerlendirdi.

Özbekistanda sevilerek izlenen Diriliş Ertuğrul dizisi yapımcısı Mehmet Bozdağ, basın toplantısında Harezmşahlar Devletinin son hükümdarı olan Celaleddin Harezmşah Mengübertinin filmini çekmek istediğini açıkladı. Bozdağ, “Emir Timur, Uluğ Bey, Celaleddin Harezmşah gibi Özbek hükümdarlarının adaletle devleti yönetmesi her zaman ilgimi çekmiştir. Bu konuda derin araştırmalarım var. Diriliş dizisinin çekmemizin nedeni de Ertuğrulun yönetiminde adaletin esas alındığıdır. Diriliş Ertuğrul dizisi sonrası, dünyanın birçok ülkesinden tarihi kahramanlar veya hükümdarların filmini çekme teklifi aldım, ama hepsini reddettim. İsteğim, Celaleddin Harezmşahın hayatını film yapmak. Eğer bu konuda tam mütabakat sağlarsak, çok güzel bir film olacak diye inanıyorum” şeklinde konuştu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz