Ana Sayfa Genel Haberler EBA kursun eğitime getirdiği yenilikler nelerdir?

EBA kursun eğitime getirdiği yenilikler nelerdir?

1
0

EBA kursun eğitime getirdiği yenilikler nelerdir? Milli Eğitim Bakanlığının EBA kurs portalı internet erişiminin olduğu her yerden kullanılabiliyor.Yeni eğitim yılı öncesinde öğrenciler okul öncesi hazırlıklarını ve yaz uygulamalarını da EBA kurs portalı aracılığı ile yapabiliyor. Bu sebeple yeni bir uygulama olmasına karşın EBA kurs portalı hizmetleri son derece yoğun ve sık bir şekilde kullanılıyor

Türkiye’de eğitim alanında gerçekleştirilen teknoloji temelli çalışmalar kapsamında öğrenciler, modern yüzyılın internet altyapısını medya içerikleri ve eğlence dışında da eğitimlerine destek amacı ile kullanabilme şansına sahip oluyor. Teknolojinin avantajlarının eğitim alanında etkin biçimde kullanılmasını hedefleyen Milli Eğitim Bakanlığının dijital eğitim uygulamaları arasında özelikle Eğitim Bilişim Ağı çok önemli bir rol üstleniyor. Çünkü günümüz teknoloji çağının öğrencileri kolaylıkla erişim sağlayabildiği interneti artık doğrudan Milli Eğitim Bakanlığı’nın resmi dijital eğitim portalı EBA kurs portalı ile okul derslerine takviye alabilme amacı ile de kullanabiliyor. Böylelikle de öğrenciler okul derslerinde internet teknolojilerinden yararlanarak çok daha kaliteli ve çok daha başarılı bir eğitim hizmet yapısından faydalanabilme şansına sahip olabiliyor. Bu sebeple de günümüz modern çağında öğrenciler tarafından elektronik ortam üzerinde hizmete açılan Milli Eğitim Bakanlığının resmi portalı Eğitim Bilişim Ağı son derece yoğun ve sık bir şekilde kullanılıyor.

EBA Öğrenci Girişi İçin TIKLAYINIZ!
EBA Kurs İçin TIKLAYINIZ!

Yukarıda verilen linkler bilgilendirme amaçlıdır.

Henüz çok yeni bir dijital platform olmasına karşın öğrenciler ve öğretmenler tarafından yoğun şekilde kullanılan Milli Eğitim Bakanlığı’nın EBA kurs portalı ile birlikte Türkiye’de Bakanlar Kurulu ile kapanan dershanelerden kaynaklı olarak öğrencilerin karşı karşıya kaldıkları ek ders takviyesi boşluğunun daha kaliteli ve daha güvenli bir şekilde doldurulması sağlanıyor. Bu yüzden de günümüzde veliler tarafından da çocuklarının, sanal platform üzerinde yer alan bu Milli Eğitim Bakanlığı’nın resmi eğitim portalı EBA kurs portalının kullanımına gönül rahatlığı ile izin veriliyor. Bu yüzden de günümüz modern Türkiye’sinde eğitim alanında çok önemli etkilere sahip oluyor.

Elektronik ortam üzerinde yer alan Milli Eğitim Bakanlığı’nın Eğitimi Bilişim Ağı üzerinde yer alan ders ve konu kaynaklarını inceleyebilmek, e-ders ve e-kurs uygulamalarından yararlanabilmek için öğrenciler kendilerine özel olarak oluşturulan EBA giriş ekranından portala internete erişim sağlayabildiği her yerden bilgisayar veya mobil cihaz aracılığı ile giriş yapabiliyor. Ayrıca Milli Eğitim Bakanlığı’nın EBA kurs portalı uygulaması üniversite sınavına hazırlık sürecinde olan öğrencilerin dershanelerin kapanması dolayısı ile sınav hazırlıkları için okul dersleri dışında sınava özel ders uygulamalarından yararlanabilme şansına sahip olamamasına neden olması sorununu da tamamen ortadan kaldırıyor. YGS-LYS’ye hazırlanan öğrencilerin seviyelerine uygun standartlarda ek ders takviyesi ve sınav hazırlık programı uygulamalarından yararlanabilmesi için Milli Eğitim Bakanlığı tarafından EBA kurs portalı hizmetleri sunuluyor.

EBA kurs portalı ders kaynak hizmetleri öğretmenler tarafından da kullanılabilmektedir. Böylelikle üniversite sınavına hazırlık yapan öğrencilerin, Milli Eğitim Bakanlığı EBA kurs portalı üzerinden seviyelerine uygun olarak sınav hazırlık uygulamalarından da yararlanabilme şansına sahip olabiliyor. Kendi hazırlamış olduğu ders ve müfredat içeriklerini meslektaşları ile paylaşabilen öğretmenler, Eğitim Bilişim Ağı içerisinde Milli Eğitim Bakanlığı denetimindeki özel içerikler, eğitime gönül vermiş olan firmaların özel içerikleri ve meslektaşları tarafından paylaşılmış olan ders içeriklerini inceleyebilme imkanına da sahip olabiliyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz