Teknoloji

Evdeki Wi-Fi karmaşasına çözüm HUAWEI Wifi AX3

Evdeki Wi-Fi karmaşasına çözüm: HUAWEI Wifi AX3 Dünyadaki Wi-Fi 6 özellikli ilk routerlardan biri olan Huawei AX3, evdeki Wi-Fi karmaşasına son verecek özellikler sunuyor. Huawei AX3ün öne çıkan özelliklerini ele alıyoruz.

Ev kullanıcılarına yönelik geliştirilen modemler, düşük işlem kapasitesi nedeniyle kafa karışıklığı yaşıyor. Teknolojik ürün çeşidinin artmasıyla birlikte evde Wi-Fiya bağlı cihaz sayısı her geçen arttı. Buna ek olarak pandemi öncesine kıyasla evde daha fazla vakit geçiriyoruz. Evde Wi-Fiye bağlı cihaz sayısı arttıkça modemimiz yetersiz kalıyor. Huaweiin Wi-Fi 6 teknolojili Huawei AX3 Routerı evdeki Wi-Fi karmaşasına son veriyor.

Modemlerde yaygın olarak Wi-Fi 4 (802.11n) ve Wi-Fi 5 ((802.11ac)) teknolojileri kullanılıyor. Huawei AX3 Router ise dünyada Wi-Fi 6 (802.11ax) özellikli ilk modemlerden biri.

Wi-Fi 6nın avantajları neler?
Wi-Fi 6, daha hızlı ve daha verimli Wi-Fi için artan taleple başa çıkmak için Wi-Fi 5e göre çeşitli iyileştirmeler yapıyor. Böylece internet kullanımında daha stabil ve hızlı bir deneyim sunmayı amaçlıyor. Wi-Fi 5 teknolojisi 433Mpbs hıza kadar destek veriyor ve aynı anda sadece 32 cihaz bağlanabiliyor. Ortalama 30ms gecikme sunuyor. Wi-Fi 6 ise 1.2Gbps hıza ulaşıyor. Aynı anda 128 cihaza kadar destek veriyor. 10 mse kadar düşük bağlantı gecikmesi vaat ediyor. Ayrıca diğer modemlere göre çok daha düşük güç tüketimi ile tam performans çalışabiliyor.

Huawei Wi-Fi 6+ teknolojisinin 160 MHz frekans genişliği sayesinde 3000 Mbpsye kadar hızı destekleyebiliyor. Wi-Fi 6 özellikli Huawei telefonlar ile kullanıldığında çok hızlı bağlantı sunuyor.

Huawei AX3, Wi-Fi 6 özelliğinin yanı sıra daha iyi internet deneyimi için ek özellikler de sunuyor. Yoğun trafikle başa çıkabilmesi için en güçlü modem işlemcilerinden biri olan Gigahome 1,4 GHz CPU barındırıyor. Bu CPUnun TruztZone güvenlik özelliği sayesinde mikro çekirdek seviyesinde ağ güvenliği sağlanıyor. Ayrıca tek tek şifre deneyerek Wi-Fi şifresi kırma yöntemi olan Brute Force saldırılarına karşı savunması bulunuyor. Huawei AX3, OFDMA çoklu kullanıcı teknolojisini destekliyor. Bu sayede aynı anda birden fazla cihaza veri gönderebilir ve çift bantta toplam 128 cihaza kadar bağlantı gerçekleştirebilirsiniz.

Cihazın kurulumu Huawei AI Life uygulamasıyla kolay bir şekilde yapılabiliyor. Bu uygulamayı kullanarak ağı yönetebilirsiniz. Misafirler için özel bir ağ oluşturabilirsiniz. Huawei AX3, firmanın yeni işletim sistemi HarmonyOS ile uyumlu olacak şekilde tasarlandı. HarmonyOSun teknolojileri kullanarak ağ optimizasyonu sağlanıyor.

Özet
Özetlemek gerekirse Huawei AX3, evde kullanabileceğiniz en yeni bağlantı teknolojilerini bünyesinde barındırıyor. 3000 Mbpsye kadar hızı destekliyor ve düşük gecikme sayesinde kesintisiz oyun deneyimi sunuyor. 4K ve 8K videoları kesintisiz şekilde oynatacak hızı sunuyor. Aynı anda 128 cihaza kadar bağlantı özelliği sayesinde evinizdeki tüm telefonları, aksesuarları ve IoT cihazları sorunsuz şekilde internete bağlayabilirsiniz.

Huawei, tüm bu yenilikçi özellikleri rakiplerine kıyasla çok daha düşük fiyata sunuyor. Detaylı bilgi ve fiyat için:

Benzer Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir