Google Go uygulaması artık makaleleri ve web sayfalarını okuyabiliyor

Google Go uygulaması artık makaleleri ve web sayfalarını okuyabiliyor Google, Go adında yaptığı arama uygulamasıyla artık tüm makaleleri ve web sitelerini size okuyabileceğini açıkladı. Go uygulaması, dinlenilmek istenen içeriği yirmiden fazla dilde okuyabiliyor.

oogle Go uygulaması, kullanıcıların uzun makaleleri ve web sayfalarını dinlemelerine yardımcı olmak için geliştirildi. Meşgul olan ve okumak için zaman bulmakta zorlananlar için geliştirilen bu hizmet, yirmiden fazla dilde dinleme imkanı sağlıyor.

Google Go ile uzun soluklu makalelerde, haber öykülerde veya dinlenmek istenen içerikte; duraklatmak, oynatmak ve 2x hızında dinlemek mümkün.

Amazonun Alexa isimli Kindleın aksine e-kitapları ve makaleleri herhangi bir anlatıcıya ihtiyaç duymadan dinlenebilir.

Google Başkan Vekili Yossi Matiasa göre, gelecekte aynı metin-konuşma sistemleri diğer popüler Google uygulamalarında veya hizmetlerinde içerik okumak için kullanılabilir.

Matiasın yaptığı açıklamada, Go uygulamasını ilk adım olarak görülmesi gerektiğini söyledi. Mühendisler, hizmeti daha doğal ve kişisel hale getirmenin yollarını düşünmeye devam ediyor.
Yeni diller öğrenmek için kullanılabilir
Matias, Google mühendislerinin Google Goda sözlük deneyimi üzerinde özel olarak çalıştıklarını ve her kelimeyi gerçek zamanlı olarak vurgularken okuyucunun her kelimeyi kavrayabileceğini, bu yüzden de yeni diller öğretmek için kullanılabileceğini söyledi.

Google Go uygulaması şu an da Brezilya, Endonezya, Hindistan, Nijerya, Kenya, Güney Afrika ve Gana gibi birçok Afrika ülkesi dahil olmak üzere 28 ülkede kullanıma sunuldu.

Add your comment

Your email address will not be published.