Ana Sayfa Genel Haberler Hollywoodun devleri sanal gerçeklik için bir araya geliyor

Hollywoodun devleri sanal gerçeklik için bir araya geliyor

0
0

Hollywood’un devleri sanal gerçeklik için bir araya geliyor Sinema, oyun ve teknoloji dünyasının önde gelen firmaları, sanal gerçekliğin geleceğini tartışmak için düzenlenecek VR On The Lot konferansında bir araya gelecekler.

Kullanıcı elektroniği alanında son yıllarda çıkan en heyecan verici teknolojilerin başında gelen sanal gerçeklik cihazları, sinema dünyasının geleceği için de büyük önem taşıyor. İzleyicilere daha farklı, daha gelişmiş bir sinema deneyimi sunmak isteyen film stüdyoları, sanal gerçeklik cihazlarını bu amaç doğrultusunda kullanmayı planlıyorlar.

Sinema dünyasının sanal gerçekliğe olan bu artan ilgisinin farkında olan VR Society, sinema dünyası ile sanal gerçeklik geliştiricilerini bir araya getirmek için bir konferans düzenleyecek. 13 – 14 Ekim tarihlerinde, Hollywoodda bulunan Paramount Pictures Stüdyolarında düzenlenecek olan bu konferansa; Warner Bros, 20th Century Fox, Walt Disney Studios, NBCUniversal, Sony Entertainment ve DreamWorks gibi büyük film stüdyoları da katılacak.

VR On The Lot adını taşıyan bu konferans kapsamında, sanal gerçeklik firmaları ve film stüdyoları bir yandan geliştirdikleri teknoloji ve içerikleri sergilerken, bir yandan da sanal gerçeklik sinemada kullanımı hakkında gelecek planlarını paylaşacaklar. Etkinliğe Hollywoodun dev stüdyolarının yanı sıra AMD, Intel, HP, HTC Vive, Oculus, Technicolor, Dolby ve Epic Games gibi teknoloji ve oyun dünyasından önemli firmalar da katılacak.

Etkinlik kapsamında konuşma yapacak katılımcılar arasında X-Men filmlerinin yönetmeni olan Bryan Singer da yer alacak. VR On The Lotun açılış konuşmasını ise The Martianın VR deneyiminin ve Maleficentın yönetmeni olan Oscar ödüllü görsel efekt uzmanı Robert Stromberg yapacak.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz