HTCnin yeni akıllı telefonu HTC U12 Lifeın özellikleri sızdırıldı

HTC’nin “Imagine Life” kod adıyla yeni bir orta segment akıllı telefon üzerinde çalıştığı biliniyordu. Gelen yeni haberlere göre şirket bu modeli “HTC U12 Life” olarak adlandırabileceği yönünde. Lafı fazla uzatmadan HTC’nin yeni akıllı telefonunun detaylarına geçelim.

HTC U12 Life, Kasım ayında gelebilir
HTC Imagine Life’ın ilk sızıntıları Android Authority tarafından ele geçirildi ve cihazın çok yüksek bir ihtimalle HTC U12 Life adıyla piyasaya sürülmesi bekleniyor. Orta segment bir akıllı telefon olan HTC U12 Life’ın 2.160 x 1.080 ekran çözünürlüğüne sahip 6 inç full HD + ekranla geleceği söyleniyor. Tayvanlı üreticinin çentik modasına uyup uymayacağı ise şimdilik bir soru işareti.
HTC’nin yeni akıllı telefonu HTC U12 Life’ın özellikleri sızdırıldı

Qualcomm Snapdragon 636 işlemci, 4 GB RAM ve 64 GB depolama alanı sunacak olan cihazda ayrıca bir microSD yuvası da olacak. Akıllı telefonun arka panelinde 16 MP + 5 MP çift kameranın yer alacağı ve bu kameraların faz algılama, otomatik netleme ve 4K video kayıt özellikleri sunacağı belirtiliyor. Cihazın selfie kamerasının ise flaşlı ve 13 MP çözünürlüğe sahip olacağı da sızan bilgiler arasında.
HTC U12 Life ayrıca 3.600 mAh pil kapasitesi sunacak ancak cihazın hızlı veya kablosuz şarj özelliklerine sahip olup olmayacağı ise henüz netleşmiş değil. Doğrusunu söylemek gerekirse orta sınıf bir telefon için bu özellikler pek muhtemel görünmüyor. Kasım ayında piyasaya sunulması beklenen HTC U12 Life’ın fiyatının ne olacağı konusunda ise net bir bilgiye ulaşmış değiliz.

Benzer Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir